Drukarki i kopiarki do biura – lepiej kupić, czy wynająć takie urządzenia?

Kopiarki i drukarki są nieodzowną częścią codziennej pracy i życia biurowego. Pomagają przy powielaniu wszelkiego rodzaju dokumentów. W zależności od modelu i funkcji kopiarki są naprawdę wszechstronne i umożliwiają drukowanie, skanowanie, faksowanie i wysyłanie e-maili, a także kopiowanie. Drogie kopiarki mają opcję sortowania i mogą łączyć dokumenty, a także zszywać i dziurkować je. To, które urządzenie wybierzesz, zależy oczywiście od Twoich wymagań.

Planujesz zakup nowej kopiarki, która ułatwi pracę w biurze?

I masz pewne pomysły na to, jakie funkcje powinno mieć Twoje nowe urządzenie, ale cena nadal zniechęca Cię do jego zakupu? Mniejsze urządzenia do użytku domowego lub gabinetu lekarskiego są dostępne za kilkaset funtów. Profesjonalne kopiarki mogą kosztować za przystępne pieniądze. Na rynku pojawiają się stale nowe urządzenia z nowymi funkcjami. Jeśli myślisz o zakupie kserokopiarki, powinieneś zastanowić się, czy kupić urządzenie na bieżąco, czy też wynajem drukarek lub leasing będzie lepszą alternatywą.

Kupowanie sprzętu biurowego

Szczególnie w wyższej klasie cenowej warto pomyśleć o wypożyczeniu lub leasingu kserokopiarki. Kopiarki są aktywami długowiecznymi i zgodnie z prawem podatkowym mogą zostać umorzone w ciągu siedmiu lat. Kupując kopiarkę, ponosisz pełne ryzyko ewentualnej awarii urządzenia. Drukarki wielofunkcyjne są generalnie niezawodne i trwałe. Jednak naprawa może być bardzo kosztowna. Kupując ksero, musisz kupić papier i toner. Koszt dostaw nie jest łatwy do obliczenia z góry. Przy wynajmie lub leasingu kserokopiarki materiały eksploatacyjne są wliczane do miesięcznych rat, które są stałe i których dokładnie nie znasz.

Wynajem i leasing drukarek

Wypożyczone kserokopiarki są urządzeniami używanymi. Nie będziesz odpowiedzialny za konserwację i serwis. Wiele umów najmu obejmuje usługi i dostawy. Decydując się na wypożyczenie kserokopiarki, czy drukarki masz do wyboru wynajem krótkoterminowy, dobowy lub długoterminowy. To oznacza również, że nie trzeba płacić wysokiej ceny zakupu urządzenia. W zależności od zakresu wyboru, możesz wynająć najnowocześniejszą kopiarkę. Będziesz płacić stałe opłaty i możesz planować z wyprzedzeniem ze swoim budżetem. Jeśli urządzenie nie będzie już potrzebne, nie będziesz ponosić kosztów utylizacji ani nie będziesz musiał płacić za konserwację lub naprawę kopiarki. W przypadku kampanii reklamowej, imprezy targowej lub krótkoterminowej awarii własnej kopiarki, jeśli potrzebujesz drukarki tylko na krótki czas, opcja wypożyczenia jest dla Ciebie dobrym wyborem. Wady to ustalona minimalna ilość kopii oraz to, że kopiarka nie jest twoją własnością. Wynajem kserokopiarek i drukarek z pewnością nie jest rozwiązaniem długoterminowym.

Wydzierżawiając kopiarkę, zazwyczaj otrzymujesz nowe urządzenie. Musisz również pokryć koszty konserwacji i serwisu, ale alternatywnie możesz zdecydować się na pełny pakiet leasingowy. Podpiszesz umowę użytkowania, a po jej zakończeniu urządzenie może zostać przez Ciebie zwrócone lub kupione za określoną cenę. Dużym atutem jest niski koszt zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com