Druk wizytówek

Dobrze zaprojektowana oraz wykonana wizytówka może wyrazić więcej niż tysiąc słów. W dużym stopniu kształtuje ona pierwsze biznesowe wrażenie.

Dlaczego wizytówki odgrywają istotną rolę w biznesie?

Do klasyki światowego kina przeszły sceny z filmu American Psycho (2000), w których przedstawiciele pokolenia yuppie rywalizują ze sobą o to, kto ma wizytówkę robiącą największe wrażenie. Oczywiście to filmowe przerysowanie, jednak coś jest na rzeczy. W biznesowym świecie atrakcyjna wizytówka może otworzyć wiele drzwi. Dzieje się tak dzięki temu, że zapada ona, jak i jej posiadacz, w pamięć. Jak wiadomo, w różnego rodzaju interesach bycie zapamiętanym z pozytywnej strony jest wartością niepodważalną.

Dobra wizytówka powinna przyciągać uwagę, jednak nie może być przesadzona pod względem ilości elementów, gdyż może to spowodować, że całość będzie odbierana jako „przaśna”, mało gustowna. Odpowiednie wyważenie akcentów zapewni efekt wysublimowania. Warto też zadbać o detale, które będą zauważalne, ale wciąż pozostaną detalami i nie przesłonią całej reszty.

Jeżeli reprezentujesz firmę, świadczysz usługi lub sprzedajesz jakieś dobra, to druk wizytówek może okazać się niezbędny. Przed zleceniem wykonania projektu oraz późniejszym drukiem, warto zastanowić się jeszcze nad kilkoma kwestiami.

Druk wizytówek – ważne kwestie

Projekt graficzny wizytówki na pierwszy rzut oka wydaje się mało skomplikowany, ale w rzeczywistości jest zgoła inaczej. Kluczowym elementem jest odpowiedni font, który będzie najbliższy tożsamości naszej lub naszego biznesu. Gotowe fonty, które można zakupić w sieci nie mają waloru oryginalności, dlatego warto zastanowić się nad autorskim projektem. Jego wykonanie nie należy do łatwych zadań, dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalnym i doświadczonym grafikom.

Jeżeli już uporamy się z samym projektem, to pozostaje kwestia pod tytułem „druk wizytówek”. Przed wyborem konkretnej drukarni, warto wnikliwie zapoznać się z jej ofertą, aby później nie żałować efektu. Tym, co należy sprawdzić, jest na przykład to, jakie rodzaje papieru oferuje drukarnia. Gramatura papieru w przypadku wizytówek jest bardzo istotna. Nieco pobocznym, ale w niektórych przypadkach znaczącym aspektem, jest sposób realizacji zamówienia. Obecnie warto zainteresować się drukarniami internetowymi, które przyjmują zlecenia drogą elektroniczną, co jest formą bardzo wygodną i zupełnie bezstresową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com