Druk wewnętrzny z Intprint.pl

Charakterystyczne cechy i obszary zastosowania druku wewnętrznego

Kiedy ktoś wspomina o drukowaniu wnętrz – na przykład druk na papierze citylight – ma to najczęściej na myśli druk wielkoformatowy o wysokiej rozdzielczości (standard tutaj to 1440 dpi). Znana jest również jako fotograficzna.

Tak śmiała nazwa zawdzięcza się temu, że jakość obrazu w takim druku jest bardzo zbliżona do tego, co zwykle obserwuje się na fotografiach drukowanych na papierze. Tak wysoka rozdzielczość nadaje ostatecznemu obrazowi taką wyrazistość, że nawet przy bliższym przyjrzeniu się obraz nie posiada widocznych defektów! Częściowo wynika to z zastosowania specjalnego rodzaju tuszu, zwykle stosowanego w tego typu druku.

Mowa oczywiście o eko-rozpuszczalniku, który niemal w niczym nie ustępuje swymi właściwościami (jak trwałość i stopień przenoszenia koloru) rozpuszczalnikowi, czyli jednemu z obszarów zastosowań, jakim jest np. druk plakaty lub drukowanie na banerze.

Ponadto należy zauważyć, że w przeciwieństwie do rozpuszczalnika, eko-rozpuszczalnik jest ogólnie uznawany za całkowicie nieszkodliwy dla ludzi. Ten czynnik jest niezaprzeczalną zaletą takiego tuszu, jeśli celem jego zastosowania jest dekoracja wnętrz pomieszczeń mieszkalnych.

Warto również zwrócić uwagę na znaczną zmienność materiałów użytych w takim druku: tkanina lub tekstylia, siatka mesh, baner, folia, płótno, papier fotograficzny – wybór jest tu bardzo szeroki. Ogólnie mówiąc, druk wewnętrzny obejmuje bardzo szeroki zakres zastosowań w reklamie i dekoracji, ponieważ wykorzystywany jest głównie do ozdabiania pomieszczeń o szerokiej gamie profili, od ogromnych powierzchni handlowych po przytulne pokoje dziecięce.

Możesz zamówić nadruk wewnętrzny w Intprint.pl, korzystając z linku https://intprint.pl/

Rzeczywiście, w dzisiejszych czasach drukowanie wnętrz na folii jest popularne w dekoracji mieszkań, ponieważ można je wykorzystać do wykonania nawet tak egzotycznych elementów wystroju, jak „fartuchy” kuchenne, czy do projektowania ścian do kabin prysznicowych. Druk na folii znajduje również zastosowanie w produkcji konstrukcji oświetleniowych i iluminacji, a także naklejek.

Druk fotograficzny stosowany jest przeważnie w różnych reprodukcjach i tkaninach, przeznaczonych do dekoracji takich pomieszczeń, jak np. sala restauracyjna. Ponadto w ten sam sposób tworzone są dekoracje różnych wydarzeń, od przedstawień po akcje reklamowe i zloty.

Druk wewnętrzny jest również szeroko stosowany do produkcji plakatów, standów, banerów i reklam, ponieważ wszystko to łączy jeden wymóg: maksymalna rozdzielczość, ponieważ ludzie mają tendencję do studiowania ich z bliska. Innym uderzającym przykładem takiego planu jest druk banerów, który można zamówić w naszej firmie pod adresem https://intprint.pl/.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w druku wnętrz – druk ekosolwentowy, najnowsza technologia polegająca na drukowaniu obrazu na specjalistycznej drukarce przy użyciu specjalnego atramentu ekosolwentowego o rozdzielczości 1200 dpi.

Nawiasem mówiąc, firma Intprint.pl świadczy pełen zakres usług związanych z drukiem wnętrz.

Możesz u nas zamówić w bardzo przystępnych cenach druk wnętrz na dowolnych materiałach z naszego katalogu https://intprint.pl/, przy czym gwarantujemy wysoką jakość i terminowość wykonania prac o każdym stopniu skomplikowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com