Druk na szkle – gdzie można go wykorzystać?

Druk na szkle to możliwość trwałego powielenia dowolnego obrazu cyfrowego na szkle. Oznacza to, że możesz łatwo dostosować przestrzeń w funkcjonalny sposób, w którym możesz stworzyć ilustrację, imitację tekstury, wzory geometryczne i abstrakcyjne, a nawet fotografię na tafli szkła, którą można łatwo zainstalować.

Druk na szkle – jak to działa i jak to wykorzystać?

Zanim powstanie grafika na szkle oprogramowanie konwertuje plik obrazu na język zrozumiały dla drukarki. W ten sposób drukarz wie, gdzie upuścić atrament na szybę, aby dokładnie odwzorować cyfrowy plik obrazu i dopasować kolorystykę. Następnie, ciężka drukarka płaska (która może załadować nawet płaskie arkusze szkła o rozmiarze do 2400 mm x 3700 mm) drukuje na szkle tak, jak drukarka biurowa drukuje na papierze.

Ostatnim krokiem jest prosty proces instalacji, traktowany jak każdy inny kawałek szkła, ale z dodatkowymi funkcjami i estetyką – w zależności od tego, na jakie zastosowanie postawisz. Pewne jest, ze wydruki na szkle daję niesamowite możliwości!

Zastosowania druku na szkle – odkryj inspiracje!

Dzięki nadrukowi na szkle każde szkło architektoniczne może stać się dekoracyjne i funkcjonalne. Istnieją inne funkcje, z którymi można eksperymentować, takie jak:

  • poziom przezierności,
  • rozpraszanie światła,
  • przepuszczalność światła,
  • efektywność energetyczna,
  • prywatność.

Cyfrowy druk ceramiczny na szkle można zastosować na: szkle typu float bezbarwnym, przyciemnianym i nie tylko. Jeśli chodzi o nadruki na szkle możliwe jest również w nich wiercenie otworów kształtowanie, cięcie i wycinanie (waterjet) laminowanie na zamówienie, czy też zakrzywienie. Zatem nic dziwnego, że zdjęcia na szkle są jednym z ulubionych wyborów – jednak to wciąż tylko jedna z wielu opcji, w ramach których można wykorzystać druk na szkle. Jeszcze więcej inspiracji znajdziesz na stronie Japi – naprawdę jest co oglądać!

Twoja wyobraźnia jest granicą. Nowoczesna drukarka do szkła może powielać fotografie, typografię, logo, dzieła sztuki i ilustracje, projekty graficzne, wzory, a nawet naśladować tekstury (takie jak marmur, słoje drewna, włókno węglowe itp.). Jeśli trafisz na specjalistów, dla których drukowanie na szkle nie ma tajemnic – ilość zastosowań może być jeszcze większa.

Druk na szkle – co jeszcze warto wiedzieć o jego możliwościach?

Cyfrowy druk na szkle to nowa, zmieniająca zasady gry technologia, która otwiera nieskończone możliwości projektowe. Dzięki możliwości trwałego powielania dowolnego obrazu na szkle, drukowanie na szkle jest ponadczasowym i trwałym dodatkiem do Twojego domu lub przestrzeni komercyjnej.

Producent nadruków na szkle, taki jak Japi może drukować ilustracje, wzory i fotografie na szklanym panelu, który można następnie łatwo zainstalować w wybranym miejscu. Jeśli projektujesz, remontujesz lub budujesz przestrzeń, indywidualny obraz na szkle jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby stworzyć efekt WOW, którego szukasz. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szklanej ściany, czy grafiki ściennej – warto to uwzględnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com