Drewniane sztućce – ekologiczne rozwiązanie

Wszyscy wiemy, że wszelkie plastikowe elementy w środowisku naturalnym rozkładają się przez wiele setek lat. Kawałki plastiku zaśmiecają morza i oceany, są powodem śmierci zwierząt i niszczą to, co najcenniejsze – środowisko, w którym żyjemy i dzięki któremu oddychamy. Warto stawiać na ekologiczne rozwiązania nawet w najprostszych codziennych wyborach, takich jak użycie sztućców jednorazowych. Jeśli już musimy się na nie zdecydować, odstawmy plastik na bok. Wybierzmy jednorazowe sztućce drewniane, które są przyjazne naturze. 

Postaw na drewno

Sztućce jednorazowe należą niestety do mało ekologicznych rozwiązań i ludzie mają tego coraz większą świadomość. Serwowane są z większością dań na wynos i dosłownie zalewają świat tonami plastiku. Nie zawsze jednak mamy możliwość wyboru lub zabrania ze sobą poza dom zwykłych sztućców. Mimo troski o ekologię na piknik na świeżym powietrzu, imprezę plenerową czy w podróż wygodniej jest zaopatrzyć się w sztućce jednorazowe, które po użyciu możemy wyrzucić. Na szczęście na rynku możemy znaleźć doskonały, ekologiczny substytut tradycyjnych sztućców – sztućce drewniane. Produkcja sztućców drewnianych nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne i jest alternatywą dla powszechnego plastiku. Drewniane sztućce jednorazowe to wyroby, które nie zanieczyszczą środowiska i nie będą zagrożeniem dla zwierząt, a przy tym są bezsmakowe i bezzapachowe, lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Ta doskonała pod względem ekologicznym zastawa stołowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie użyłbyś sztućców plastikowych. Jeśli kochasz naturę i nie chcesz być obojętny na środowisko – skorzystaj z drewnianych sztućców i bądź eko każdego dnia. Twój wybór może wpłynąć na wybory innych, a propagując proekologiczną postawę, zmieniasz świat na lepsze.

Wybierz drewniane sztućce

Na stronie https://patyczki-ns.pl/ możesz zapoznać się z bogatą ofertą drewnianych sztućców i patyczków, które znajdują szerokie zastosowanie na rynku żywieniowym. Producent sztućców drewnianych ma w swojej ofercie takie sztućce jak widelce, łyżki, łyżeczki, noże w różnych rozmiarach (od 73mm do 165mm), a także patyczki do lodów, lizaków, szaszłyków, płaskie mieszadełka do napoi i inne akcesoria, których bazą jest wysokiej jakości, specjalnie wyselekcjonowane drewno brzozowe i bukowe. Technologię produkcji z brzozy tłumaczy stosunkowo łatwa uprawa tego drzewa – rośnie ono dość szybko i jest niezwykle wytrzymałe, a poddane odpowiedniej obróbce, także odporne na odpryski i bardzo gładkie. Jest to niezwykle ważny czynnik przy wyrobach, które mają kontakt z żywnością zarówno zimną, jak i gorącą (od -20 do 85 stopni Celsjusza).

Sztućce z drewna to wytrzymałość i estetyka

Firma z wieloletnim doświadczeniem tworzy produkty, które nie wpływają na smak potraw i są w pełni ekologiczne, a produkcja poszczególnych wyrobów kontrolowana jest na każdym etapie obróbki surowca. Do klienta trafia produkt o najwyższym standardzie jakości, pozbawiony substancji chemicznych, BPA czy innych związków toksycznych i niewpływający w żaden sposób na doznania smakowe, a przy tym wytrzymały i funkcjonalny. Sztućce z drewna posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Możesz zamówić także nadruki na patyczkach, wykonane metodą termiczną (np. logo firmy). Taka zastawa prezentuje się na tyle elegancko, że będzie ozdobą także uroczystych przyjęć, np. przyjęcia komunijnego w ogrodzie. Warto wybrać rozwiązanie, które jest wygodne, bezpieczne i biodegradowalne. Postaw na sztućce drewniane i dołóż swoją cegiełkę do ekologii.

Polecamy:
Kiedy i dlaczego warto zorganizować integrację pracowników?
Executive Search – obawy, z którymi trzeba się zmierzyć podczas rekrutacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com