Dowiedz się, dlaczego twój sklep online nie sprzedaje!

Ustalenie przyczyn stagnacji wzrostu może być dość trudne. Kiedy strony internetowe handlu elektronicznego przestają generować przychody, właściciele zwykle zawieszają swoje niedowierzanie, wierząc, że zachowanie użytkowników jest nieprzewidywalne lub, co gorsza, gwiazdy im nie sprzyjają!

Jest zbyt wiele biznesowych witryn e-commerce, które popełniają szaleństwo. Sukces tkwi w szczegółach. Od projektu UX po pozornie nieistotną miniaturę na stronie docelowej – każdy aspekt ma moc, aby wywrzeć negatywny lub pozytywny wpływ na klienta i musisz o tym pamiętać wybierając sklep internetowy na abonament lub poprawiając ten, który już masz.

Wpompowanie pieniędzy w kanały marketingowe nie rozwiąże problemu sprzedaży statycznej. Dane sugerują, że nawet te firmy e-commerce, które oferują okresowe intratne oferty z doskonałą obsługą klienta i systemem dostaw, również doświadczają sprzedaży statycznej. Musisz zrozumieć, że Twoja strona internetowa jest złożonym mechanizmem interakcji składającym się ze wskazówek werbalnych i niewerbalnych, za pośrednictwem których komunikuje się Twój klient. Dowolne usterki w tym systemie mogą sprawić, że możesz stracić klienta.

Jeśli chodzi o sukces w biznesie online – samo posiadanie atrakcyjnej strony internetowej nie wystarczy.

Stolarz jest tak dobry, jak jego narzędzia. To samo dotyczy Twojej witryny. Unikalne projektowanie stron internetowych może być wygodne dla użytkownika, ale sukces sprzedaży i skalowalność biznesu zależy od prostego dotarcia do psychologii klienta – czy możesz zainspirować klienta do wystarczającego zaufania do wydania pieniędzy (i zasobów) na produkt, którego nie mógłby fizycznie ocenić ? Oznacza to, że musisz mieć wysoki współczynnik wiarygodności, który jest połączeniem:

  • przejrzystości,
  • doświadczenia użytkownika,
  • własnego oszacowania wartości rynkowej produktu.

Twoja strona internetowa jest Twoim najcenniejszym agentem marketingowym, co oznacza, że ​​powinna: a) zapewnić dobre wrażenia klientów oraz b) przekazać odpowiednie informacje.

Są to podstawowe pytania, o których przemysł handlu internetowego szybko zapomina, co ostatecznie prowadzi do strat i upadków przedsiębiorstw handlu elektronicznego. Zajrzyjmy więc do najważniejszych aspektów, które możesz naprawić, aby od razu zacząć zwiększać sprzedaż!

Witryna nie reaguje na urządzenia mobilne

Możesz nie być tego świadomy, ale brak witryny mobilnej może być głównym powodem, dla którego Twoja firma e-commerce nie prowadzi sprzedaży. Tylko w 2019 roku smartfony stanowiły 63% całkowitego ruchu w e-sklepach, co oznacza, że 63% twojej bazy klientów woli dostęp przyjazny dla smartfonów. Przeciętny lead poświęci tylko 3–5 sekund, aby zdecydować, czy jesteś wart jego uwagi. Tak więc responsywna strona internetowa oznacza więcej potencjalnych klientów. Jest to prosta matematyka, ale wiele firm nie docenia znaczenia cyfrowej wydajności, co przekłada się na utratę potencjalnych klientów i utratę szczytów na wykresie przychodów biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com