Doradztwo upadłościowe – na czym polega ogłoszenie bankructwa?

Zarządzanie finansami może być niezwykle trudne, dlatego każdego roku tysiące zarówno osób fizycznych, jak i firm znajdują się w sytuacji, w której ogłoszenie upadłości jest właściwie jedyną opcją. Znajomość niuansów prawa upadłościowego i sposobu poruszania się po tym procesie nie jest powszechna, dlatego warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, która świadczy profesjonalne doradztwo upadłościowe i doradztwo restrukturyzacyjne.

Doradztwo upadłościowe

Jeśli borykasz się z trudnościami finansowymi w firmie i rozważasz złożenie wniosku o ogłoszenie jej upadłości podjęcie ostatecznej decyzji może być trudne. Znajomość faktów dotyczących bankructwa i jego następstw jest niezbędna do zadecydowania o kolejnych krokach.

Po pierwsze, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że ogłoszenie upadłości nie jest oznaką całkowitego niepowodzenia, ani powodem do wstydu. Zamiast tego należy je postrzegać jako okazję do rozpoczęcia od nowa i powrotu na właściwe tory. Przed podjęciem decyzji, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą, który pomoże ocenić Twoją indywidualną sytuację.

Co to jest upadłość?

Upadłość jest narzędziem, które pozwala osobom fizycznym i firmom uwolnić się od przytłaczającego zadłużenia. To ważny krok dla tych, którzy borykają się z problemami finansowymi i nie są już w stanie spłacać swoich wierzycieli. Choć może się to wydawać atrakcyjną opcją, ogłoszenie upadłości ma też daleko idące konsekwencje i powinno być podejmowane tylko po dokładnym przemyśleniu i rozważeniu każdej z nich.

Dla każdej osoby lub firmy, które rozważają złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości ważne jest, aby zrozumieć czym jest upadłość. Najprościej mówiąc jest to niemożność regulowania swoich zobowiązań względem wierzycieli, która ma już charakter trwały. Postępowanie upadłościowe jest ukierunkowane na zaspokojenie roszczeń wierzycieli w jak najwyższym stopniu.

Przyczyny upadłości

Upadłość (pot. bankructwo) to trudna sytuacja, dlatego warto poznać bliżej jej przyczyny. Wiedza o tym, dlaczego firmy i osoby fizyczne składają wniosek o upadłość może pomóc Ci tego uniknąć. Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do ogłoszenia upadłości, takie jak utrata pracy,  niewłaściwe zarządzanie funduszami, gwałtowny wzrost cen za wykorzystywane przez przedsiębiorstwo zasoby.

Kroki, które należy podjąć przed złożeniem wniosku

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości bywa niezwykle trudnym i stresującym doświadczeniem, a samo postępowanie upadłościowe jest skomplikowane. Wymaga rozległej wiedzy finansowej i prawnej. Podjęcie odpowiednich kroków przed złożeniem wniosku może sprawić, że proces będzie przebiegał sprawniej.

Powinieneś skonsultować się z kancelarią prawną, która może doradzić Ci w sprawie dostępnych opcji (może upadłość nie jest jedynym wyjściem, a lepszym rozwiązaniem będzie restrukturyzacja firmy?) i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które możesz mieć. Ważne jest, aby zebrać wszystkie istotne dokumenty, które wskaże doradca restrukturyzacyjny, takie jak między innymi aktualny wykaz majątku firmy z szacunkową wyceną jego składników, czy spis wierzycieli. Doradztwo upadłościowe, czyli profesjonalna pomoc prawna w procesie upadłości firmy to nieocenione wsparcie na każdym jego etapie.

Doradztwo upadłościowe i pomoc prawna

Dzięki odpowiedniej pomocy prawnej firmy i osoby fizyczne mogą z łatwością oraz pewnością przejść przez proces upadłości.

Ważne jest, aby zrozumieć wszystkie dostępne opcje przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czy ogłoszenie upadłości jest najlepszym rozwiązaniem? Doświadczony doradca restrukturyzacyjny, który specjalizuje się w prawie upadłościowym może pomóc Ci ocenić sytuację i udzielić rzetelnych porad na temat tego, która ścieżka będzie najkorzystniejsza. Gdy podejmiesz już decyzję o upadłości, wesprze Cię wiedzą na każdym etapie procesu, od złożenia dokumentów po reprezentowanie w sprawach z zakresu prawa upadłościowego.

 

 

Czym są i jak działają pożyczki pozabankowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com