Doradca finansowy i marketing – muszą iść ze sobą w parze!

Czy wiesz, że tylko co piąty inwestor zgłosił, że rzeczywiście ufa swojemu doradcy finansowemu? Chociaż łatwo jest pogubić się w żargonie finansowym jasne jest, że doradcy muszą ponownie przemyśleć swoje podejście, jeśli chcą przyciągnąć i utrzymać klientów.

Starając się przekazać swoją wiarygodność, kilku odważnych doradców tworzy nową ścieżkę, która obejmuje wyjątkowość i autentyczność, pozostając jednocześnie zgodnym z zasadami, jakich wymaga doradztwo finansowe. Za pomocą platform internetowych, takich jak LinkedIn, Twitter, Facebook czy blogów, doradcy ci tworzą możliwości budowania bardziej znaczących relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami finansowymi.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego podejścia, zapoznaj się z poniższymi poradami i wskazówkami dotyczącymi korzystania z zasobów online, aby udowodnić, że jesteś doradcą finansowym, z którym ludzie chcą robić interesy.

Jak dorada finansowy może wyróżnić się w Internecie?

Często standardowa standardowa terminologia finansowa, którą można znaleźć na stronach internetowych i broszurach doradców, z większym prawdopodobieństwem zraża potencjalnych klientów, niż ich przyciąga. Tak więc, choć możesz myśleć, że “finansowe przemówienie” pomoże ci pokazać Ci się w dobrym świetle, ważne jest, aby pamiętać, że w rzeczywistości stwarza to ryzyko, że staniesz się sztywny i niedostępny.

Prosta prawda jest taka, że ​​konsumenci nie chcą czuć się głupio. Kiedy przychodzi pora na dyskusję na temat emerytury i zarządzania majątkiem, chcą zrobić to w kategoriach laika, aby uniknąć nieporozumień i potencjalnych błędów.

Powiedziawszy to, powinieneś skupić się na przywracaniu ciepła do rozmowy poprzez bardziej osobiste zaangażowanie. Pomoże ci to:

  • nawiązać emocjonalne więzi

  • zbudować zaufanie

  • odróżnić się od wszystkich innych.

Pomyśl o tej prawdzie: nasi klienci nie dbają o nasze produkty lub usługi; troszczą się o siebie. Jeśli do tego dojdziemy, musimy również zaakceptować fakt, że większość informacji, które produkujemy w celach marketingowych, nie może dotyczyć nas samych. Nasze treści muszą opierać się na zaspokajaniu potrzeb i zainteresowań naszych klientów, aby mogły budować zaufane i emocjonalne więzi z naszymi markami.

Zrób świetne pierwsze wrażenie online.

Czy ci się to podoba, czy nie, w dzisiejszych czasach Twoje pierwsze wrażenie ma miejsce online. W rzeczywistości pięć milionów zamożnych inwestorów korzysta z mediów społecznościowych do badania decyzji finansowych, jak wynika z badań. Oznacza to, że Twoja obecność w mediach społecznościowych – LinkedIn, Twitter, Facebook – jest obecnie oceniana przez Twoich potencjalnych klientów. A jeśli zwracają się do kont społecznościowych, zanim odpowiedzą na twój e-mail lub odpowiedzą na twoje wezwanie, nijakie istnienie może zaszkodzić prawdopodobieństwu, że staną się Twoimi klientami. Zatem inwestowanie w wysokiej klasy obecność online to świetna inwestycja w swój biznes. Zatem nie ignoruj marketingu – bo inaczej będziesz doradcą, który nie ma komu doradzać.

Przeczytaj również:
profesjonalne wsparcie sprzedaży dla Twojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com