Domowe sposoby na walkę ze zmarszczkami

Pojawianie się zmarszczek jest nierozłącznym elementem procesu starzenia się skóry. Dotyczy to praktycznie każdego, lecz nie od razu musimy sięgać po radykalne zabiegi estetyczne skóry. Istnieje mnóstwo domowych sposobów, które mogą być równie efektywne. Idealnie sprawdzają się w przypadku ludzi młodych, którzy chcą opóźnić pojawianie się pierwszych linii na twarzy, jak i u osób starszych – którzy zmagają się z zahamowaniem postępujących zmarszczek. Poznaj domowe sposoby na walkę ze zmarszczkami.

Systematyczność w walce ze zmarszczkami

Proces spłycenia zmarszczek lub zahamowania ich postępowania niestety nie jest szybki i prosty. Jest to proces długofalowy, który będzie widoczny po odpowiednim czasie prawidłowego trybu życia. Ogromne znacznie na ogólny stan naszej skóry ma przede wszystkim zdrowy tryb życia. Odpowiednia, zrównoważona dieta dostarczy naszemu organizmowi odpowiednich związków, przez co skóra będzie bardziej naturalna i w zdecydowanie lepszej kondycji. Poza tym warto unikać wszelkich nałogów – alkoholu i papierosów. Do tego powinniśmy zadbać odpowiedni relaks, wolny od wszelkich stresów, odpowiednią ilość snu, jak i dbać o stan naszej skóry poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Zmarszczki pod oczami

Najczęstsze i najszybciej występujące zmiany skórne to zmarszczki pod oczami. Skóra w tych okolicach jest bardzo cienka i delikatna. Poza tym bardzo często występują na wskutek częstego mrużenia oczami. Walcząc ze zmarszczkami w tych okolicach musimy przede wszystkim nie pocierać oczu. Taki zły nawyk może prowadzić to szybszego pojawiania się zmarszczek w tych okolicach. Warto również przetestować suplement Collagenics http://zdrowieija.pl/redukcja-zmarszczek/

W słoneczne dni staraj się nosić okulary przeciwsłoneczne. Dzięki temu będziesz znacznie mniej mrużył oczami. Odpowiednia ilość snu ma tutaj bardzo duże znaczenie. Zbyt niska ilość będzie prowadziła do pojawiania się problemów związanych z mikrokrążeniem – a to z kolei do pierwszych zmarszczek.

Lwia zmarszczka

Lwia zmarszczka jest pionowymi liniami pojawiającymi się między brwiami. Najczęściej jest to efektem ściągania skóry na czole, przykładowo gdy się nad czymś zastanawiamy. Może to być również efekt ciągłego zdenerwowania. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na ten nawyk. Przede wszystkim postaram się pozbyć stresu, poprzez odpowiednie zrelaksowanie. Dobrym sposobem może okazać się masaż w odpowiednim do tego gabinecie. Poza tym możesz sam wykonywać proste ćwiczenia. Codziennie, przez kilka minut, unoś i opuszczaj brwi. Nada to odpowiedniej elastyczności skórze.

Zmarszczki na czole

U młodych osób takie zmarszczki będą najczęściej efektem odwodnienia organizmu. Dlatego przede wszystkim skup się na piciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Zwróć uwagę również na to w jakiej pozycji śpisz. Spanie na brzuchu i dociskanie twarzy w poduszkę również może powodować zmarszczki.

Zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza pojawiają się w obrębie ust na skutek wykonywania ciągłego, tego samego ruchu przy wciąganiu dymu. Jedynym sposobem na zniwelowanie pojawiania się tej zmarszczki jest po prostu – rzucenie palenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com