Dobre przedstawienie produktu – kluczem do sukcesu

Czy prawdą jest to, że atrakcyjne przedstawienie produktu jest kluczem do sukcesu sprzedażowego? Co to są materiały POS? Czy warto zainwestować w szafę lub gablotę ekspozycyjną? Jakie zastosowanie mają ekspozytory? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Właściwe, czyli atrakcyjne zaprezentowanie materiałów promocyjnych i produktów, jest kluczem do skutecznego dotarcia do klienta. Ekspozytory reklamowe i sklepowe mają na celu zwrócenie uwagi potencjalnych odbiorców i zachęcenie do skorzystania z przedstawionej oferty czy zakupu eksponowanych produktów. Odpowiednio atrakcyjne przedstawienie produktu czy też usługi, jest kluczem do sukcesu. Warto zatem zadbać o to, by w sklepie czy firmie stały efektowne, eleganckie i funkcjonalne meble ekspozycyjne takie jak szafy i gabloty, wykonane z materiałów najwyższej jakości, po to, by mogły posłużyć dłużej. Zaletą zastosowania takich mebli ekspozycyjnych jest nie tylko skuteczna i efektowna ekspozycja i co za tym idzie reklama towarów, ale także wygląd znacząco uatrakcyjniający wnętrze sklepu czy salonu firmowego. Ekspozytory reklamowe i sklepowe mogą mieć standardową formę, ale można je wykonać także na specjalne zamówienie w dowolnym kształcie stosownie do potrzeb konkretnego klienta.

Materiały POS

Terminem POS (czyli point of sale, a właściwie POSM – point of sales materials) lub też POP (point of purchase) określa się materiały reklamowe i narzędzia, które wspierają sprzedaż. Są to nośniki reklamowe zarówno małego, jak i średniego formatu, które znajdują zastosowanie do promocji produktów, usług czy też danej marki najczęściej w punkcie sprzedaży (w sklepach, salonach firmowych, na tragach branżowych). Do najpopularniejszych materiałów POS należą: potykacze, ekspozytory, lightboxy, wobblery, naklejki, standy (displaye), makiety, infokioski, bramki sklepowe, ramy OWZ oraz szafy ekspozycyjne, gabloty, stojaki na ulotki i regały sklepowe metalowe.

Szafy ekspozycyjne i gabloty

Szafy i gabloty ekspozycyjne to konstrukcje, których celem jest zachęcająca do zakupu ekspozycja towarów. Obecnie takie materiały reklamowe są praktycznie obowiązkowym elementem każdego sklepu. Pełnią bardzo ważną funkcję, tj. służą do atrakcyjnego prezentowania oferowanych produktów. Ekspozytory sklepowe i reklamowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, mogą być indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta. Służą do wystawiania produktów wewnątrz pomieszczeń. Mogą służyć także jako element wyposażenia wnętrza. Mniejsze ekspozytory są idealne do postawienia na półkach, stołach i biurkach – są jednocześnie ozdobą i reklamą.

Mogą być wykonane z pleksi, PCV, a także szkła. Dodatkowo są wyposażone w półki, szuflady, a nawet podświetlenie. Wyglądają efektownie i jednocześnie stanowią skuteczną reklamę towarów. Są stabilne i dość długo zachowują nieskazitelny i elegancki wygląd.

Gabloty ekspozycyjne w dyskretny, ale jednak skuteczny sposób, eksponują niemalże każdy produkt, który dzięki temu na pewno rzuci się w oczy każdemu klientowi. Gabloty pasują praktycznie do każdego wnętrza, ponieważ zazwyczaj są bardzo gustownie wykonane najczęściej z hartowanego szkła i profili aluminiowych oraz wykończone płytą. Dlatego są nie tylko estetyczne, ale i bezpieczne (ryzyko stłuczenia jest małe). Profile gablot mogą być pomalowane na wybrany przez klienta kolor z palety RAL. W standardzie wykonywane są w kolorze srebrnym. Dodatkowo, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić gablotę, możną ją podświetlić, co jeszcze lepiej eksponuje towary. Może to być podświetlenie LEDowe albo jarzeniowe.

Szafy ekspozycyjne to eleganckie meble sklepowe wykonane z płyty laminowanej w wybranym kolorze. Świetnie nadają się do atrakcyjnego prezentowania towarów, które są dobrze widoczne i na pewno nie zostaną niezauważone. Dzięki przegrodom produkty nie mieszają się, a oznaczenie każdej półki powoduje, że łatwo wskazać poszukiwany produkt. Z kolei możliwość zamontowania na dole dużej szuflady pozwala na przechowywanie produktów zapasowych do uzupełnienia. Dzięki zastosowaniu szaf ekspozycyjnych oferta produktowa wydaje się być przejrzysta dla klienta. Można pokazać całą gamę produktów.

Zastosowanie

Szafy ekspozycyjne i gabloty znajdują szerokie zastosowanie w wielu wnętrzach. Przede wszystkim w lokalach sklepów, gdzie obecnie są koniecznym elementem wyposażenia. Poza tym świetnie sprawdzają się w hotelach i na statkach wycieczkowych, gdzie ułatwiają obsługę klientów. Z kolei w garderobach dają możliwość uporządkowanego przechowywania. Można je ustawiać także w klinikach medycznych. Znajdują zastosowanie także w pomieszczeniach szkolnych jako gabloty na różnego rodzaju trofea sportowe uczniów. Poza tym dość często są spotkane w salach muzealnych do prezentowania cennych eksponatów, które dzięki gablotom są zabezpieczone przed dotykaniem przez zwiedzających i ewentualnymi uszkodzeniami.

Tego typu ekspozycja towarów, trofeów czy muzealiów wyróżnia się wizualnie, dzięki czemu można zwiększyć atrakcyjność prezentowanych elementów. Produkty umieszczone w takich ekspozytorach są zawsze dobrze widoczne i rzucają się w oczy. Po prostu nie da się ich nie zauważyć.

Szeroki wybór tego rodzaju materiałów reklamowych, zwłaszcza szaf ekspozycyjnych i gablot, można znaleźć na stronie nowoczesnej łódzkiej drukarni Apla Sp. z o.o. pod linkiem: http://www.apla.eu/oferta/pos/gabloty.

Firmy produkujące materiały POS, w tym drukarnia Apla, oferują ekspozytory reklamowe i sklepowe w tradycyjnej formie, ale także projektowane na indywidualne zamówienie. Projekty mogą być jak najbardziej unikatowe w celu jak największego wyróżnienia się z szerokiej oferty podobnych produktów. Mając na względzie potrzeby klienta firmy świadczące usługi w tym zakresie mogą wykonać ekspozytory w dowolnym kształcie. Możliwości są niemalże nieograniczone dzięki nowoczesnym parkom maszynowym, w jakie obecnie wyposażone są drukarnie. Szafy ekspozycyjne i gabloty są idealnie dopasowane do promowanych przy ich pomocy produktów.

Polecamy:
Po czym poznać dobrą drukarnię online – krótki poradnik klienta

2 Comments on “Dobre przedstawienie produktu – kluczem do sukcesu”

    1. Każda forma reklamy jest dobra, byle była sukcesywna. Czy to czapeczki, a może naprasowanki? Choć w/g mnie ja wolałabym coś konkretnego, jak np. peny, czy oryginalne długopisy. ak ktoś nie ma pomysłu “na czym” się reklamować, polecam printmar.pl. Doradzą, a jeszcze ceny obniżą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com