Dlaczego warto zainwestować w gadżety reklamowe?

Nie da się ukryć, że obecna sytuacja na rynku zmusza przedsiębiorców do ciągłej adaptacji. Innowacje gonią innowacje, a przyjęcie coraz to nowszych rozwiązań może oznaczać dla firmy być albo nie być. Podobnie jest w sferze reklamy, gdzie obecnie multum kanałów i możliwości może nie tylko przytłoczyć, ale i zgubić niedoświadczonych przedsiębiorców. Wybór odpowiedniej agencji reklamowej, zaprojektowanie i wdrożenie kampanii oraz analiza i reakcja na wyniki to niezwykle trudne zadanie od którego powodzenia może zależeć nasza pozycja na rynku. Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu kampanii reklamowej? O tym w dzisiejszym artykule!

Klasyczna vs nowoczesna reklama

Wraz z rozwojem internetu, social mediów i różnego rodzaju platform świadczących usługi reklamodawcze, większość marketingu przeniosła się do świata cyfrowego. To właśnie w internecie prowadzi się obecnie największe i najdroższe kampanie reklamowe. Niestety reklama w internecie to nie tylko same plusy. Chociaż tego typu działanie dociera do niezliczonych ilości odbiorców, to nigdy nie mamy pewności, czy nasza promocja trafi na ludzi, którzy rzeczywiście interesują się oferowanym przez nas produktem lub chociażby branżą, w jakiej działamy. W tej kwestii to reklama tradycyjna daje nam przewagę, bo pozwala dotrzeć bezpośrednio do konkretnego typu  klienta, np. dzięki gadżetom reklamowym.

Gadżety reklamowe – sprawdzona i skuteczna promocja

Pomimo tego, że ostatnio widuje się ich nieco mniej, gadżety reklamowe nadal odgrywają stanowczą rolę w kreowaniu wizerunku firm i budowaniu stałych, pozytywnych relacji z otoczeniem i klientami. To właśnie gadżety mogą być dźwignią, która przeważy szalę korzyści na naszą stronę i pozwoli uzyskać przewagę nad konkurencją. .

Jak pokazują wyniki klientów agencji reklamowych, tradycyjna forma reklamy w postaci gadżetów potrafi przynieść oszałamiające efekty. Skąd to się bierze? Specjaliści z poznańskiej agencji reklamowej https://4brand.pl/ podkreślają, że siłą gadżetów jest ich prostota. Wręczanie spersonalizowanych upominków, chociażby w postaci długopisu, smyczy czy pendrive’a z grawerunkiem to coś, co zostaje z klientem na dłużej niż reklama na mailu, czy obejrzany w przerwie pomiędzy filmikami spot. Praktyczność takich gadżetów sprawia, że osoba obdarowana realnie obcuje z marką i promuje ją dalej, korzystając z gadżetu w miejscach publicznych, czy przy codziennej pracy. Dodatkowo, częste używanie takiego gadżetu buduje w kliencie przywiązanie do marki i oswojenie się z jej obecnością.

Gadżety reklamowe pretekstem do nawiązania relacji

Jednym z ważniejszych aspektów wykorzystania gadżetów w reklamie, jest ich użyteczność w sferze nawiązywania kontaktów. Chodzi tu głównie o zacieśnienie stosunków z obdarowanym klientem i skrócenie dystansu na linii komunikacji. Podarowując komuś taki gadżet reklamowy, nie tylko nawiązujemy bliższy kontakt, ale także budujemy życzliwy, jak najbardziej pozytywny wizerunek firmy, który jest ważny w zatrzymaniu klienta na dłużej.

Jak widać, promocja przy pomocy gadżetów ma się naprawdę dobrze, a agencje reklamowe nieprędko zrezygnują z tego formatu, patrząc na ilość możliwości i skuteczność tego typu działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com