Dlaczego warto wierzyć w św. Mikołaja?

Większość rodziców sprawia, że ​​ich dzieci wierzą w Świętego Mikołaja, wiedząc, że nie jest prawdziwy. Czy to „kłamstwo” może podważyć zaufanie do rodziców? Czy zachęca do konsumpcjonizmu? Czy dzieci powinny wierzyć w Świętego Mikołaja?

Czy wierzysz w Świętego Mikołaja? Dlaczego powinny to robić dzieci?

Święty Mikołaj to najpopularniejsza ikona Bożego Narodzenia. Zwykle dzieci wysyłają mu list z listami życzeń na prezenty. Święty Mikołaj i jego elfy mają zrobić wszystkie te prezenty w specjalnym warsztacie na biegunie północnym. Następnie Mikołaj dostarcza prezenty dzieciom na całym świecie w Wigilię, lecąc swoimi gigantycznymi saniami ciągniętymi przez 9 reniferów. Dzieci uważają, że Mikołaj musi zejść przez komin ze swoim wielkim workiem prezentów i często zostawiają mu szklankę mleka i kilka ciastek. Oczywiście większość dzieciaków uwielbia Świętego Mikołaja, którego śmiech to głośne „ho, ho, ho!”.

Dzieci mają teraz dostęp do telefonów komórkowych, tabletów i komputerów. “Czy elfi Święty Mikołaj jest prawdziwy?” to jedno z najpopularniejszych wyszukiwań w Google w czasach Bożego Narodzenia, co pozwala na logiczne założenie, że starsze dzieci prawdopodobnie bardziej ufają odpowiedziom internetowym na to pytanie niż ich rodzicom. Większości rodziców podoba się pomysł Świętego Mikołaja i nadal utrwalają jego legendę, sprawiając, że ich dzieci w niego wierzą. Ale są też pewne kontrowersje. Niektóre badania psychologiczne twierdzą, że seria kłamstw, które są wymagane, aby dzieci uwierzyły, że Święty Mikołaj jest prawdziwy, może mieć negatywny wpływ na dzieci. Co się dzieje, gdy dzieci odkrywają, że rodzice od tak dawna je oszukują? Ponadto Święty Mikołaj stał się również ważnym symbolem materializmu i konsumpcjonizmu. Czy ta tradycja może również kształtować postawy dzieci wobec prezentów lub wywoływać poczucie rozczarowania, gdy ich oczekiwania nie zostały spełnione?

Rodzice mają duży wpływ na edukację i styl życia dzieci. Niektórzy twierdzą, że wiara w Świętego Mikołaja nie jest szkodliwa dla dzieci, które potrafią oddzielić rzeczywistość od fantazji. Dla wielu dzieci Święty Mikołaj jest źródłem wielkiego szczęścia. Wielu rodziców chce przeżywać z własnymi dziećmi te same mikołajkowe doświadczenia, z których korzystali w dzieciństwie. Więc jeśli Święty Mikołaj był częścią twojego własnego dzieciństwa, prawdopodobnie masz podobne tradycje, które chcesz kontynuować z własnymi dziećmi.

Warto! Tradycje są naprawdę dobre dla dzieci i rodzin. Pomagają wzmocnić więzi rodzinne, zapewniają stabilność i strukturę oraz promują poczucie przynależności.

Święty Mikołaj jest wszędzie

Serio, jeśli wyjdziesz z domu, włączysz telewizor lub posłuchasz radia w grudniu zobaczysz Świętego Mikołaja. Chociaż „wszyscy inni to robią” nie jest dobrym powodem, to w przeciwieństwie do innych mitologii z dzieciństwa, Mikołaj jest całkowicie nieunikniony. Możesz po prostu zignorować Zajączka Wielkanocnego i mieć nadzieję, że Twoje dziecko tego nie zauważy. W przypadku Świętego Mikołaja nie masz na co liczyć – Twoje dzieci go zauważą i dlatego warto go mieć i swoim domu rodzinnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com