Dlaczego warto studiować w Arabii Saudyjskiej?

Chcesz studiować za granicą, ale nie możesz zdecydować, gdzie? Być może rozważałeś jedne z największych międzynarodowych ośrodków międzykulturowych – w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i tym podobnych? Być może też żaden z tych pomysłów nie ujął Cię na tyle, by podjąć ten krok.

Jeśli chcesz czegoś zupełnie innego, przeczytaj kilka najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć uniwersytety w Arabii Saudyjskiej. Nie mniej ważne jest to, że uniwersytety Arabii Saudyjskiej mają bardzo silną obecność w międzynarodowych rankingach.

1. Arabia Saudyjska rośnie w siłę!

Wraz ze stałym wzrostem wydatków rządowych na szkolnictwo wyższe, Arabia Saudyjska podjęła aktywne działania w ciągu ostatnich dziesięciu lat, aby wzmocnić swoje uniwersytety i ośrodki badawcze oraz stać się wiodącą gospodarką opartą na wiedzy. Z 19 uniwersytetami w rankingu 100 najlepszych rankingów Arabia Saudyjska staje się silnym centrum jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe.

2. Niesamowite możliwości podróżowania

Jednym z wielu przywilejów życia w Arabii Saudyjskiej jest to, na jak wiele możliwości podróżowania można się załapać, gdy masz trochę czasu. W niewielkiej odległości od Morza Czerwonego i półtorej godziny lotu z Dubaju lub Omanu, Arabia Saudyjska znajduje się w pobliżu jednych z najpiękniejszych zabytków na świecie i najważniejszych miejsc podróży.

3.Duża i zróżnicowana społeczność międzynarodowa

Ponieważ wiele instytucji oferuje hojne stypendia studentom międzynarodowym (w niektórych przypadkach nawet pełne zwolnienia z czesnego), a większość kursów jest prowadzonych w języku angielskim, wiele uniwersytetów Arabii Saudyjskiej ma już wielu studentów z zagranicy – a także zaspokaja potrzeby wielu rodzin emigrantów mieszkających w kraj. Jeśli studiujesz za granicą w Arabii Saudyjskiej, będziesz miał okazję zaprzyjaźnić się zarówno z mieszkańcami, jak i studentami z całego świata. A jeśli zdecydujesz się pracować w Arabii Saudyjskiej po studiach, najprawdopodobniej spotkasz się z młodymi profesjonalistami z różnych środowisk kulturowych.

4. Oszczędzaj pieniądze

Chcąc stać się bardziej międzynarodowymi, wiele uniwersytetów w Arabii Saudyjskiej chętnie przyciąga zagranicznych studentów i oferuje różne zachęty do finansowania i stypendia. Ponadto koszty życia w Arabii Saudyjskiej są stosunkowo niskie w porównaniu z wieloma częściami świata (np. około 37% niższe niż w USA). Wynajęcie jednopokojowego mieszkania w centrum miasta naprawdę nie ma wygórowanej ceny.

5. Możliwości pozostania i pracy w Arabii Saudyjskiej

Rozwój w saudyjskiej gospodarce otworzył przed międzynarodowymi absolwentami możliwości pracy przez określoną liczbę lat w dziedzinie finansów i produkcji, w szczególności w:

  • przemyśle naftowym

  • IT

  • opiece zdrowotnej

  • bankowości

  • nauczaniu

  • telekomunikacji

  • budownictwie

Pamiętaj, że będziesz potrzebował pomocy, aby zabezpieczyć swoją wizę na czas zatrudnienia – więcej na ten możesz dowiedzieć się tutaj https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-arabii-saudyjskiej/. Wzbogać swoje CV o cenne doświadczenie międzynarodowe – to jest ta opcja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com