Dlaczego warto skorzystać z usług Call Center?

telemarketerki

Outsourcing Call Center to rozwiązanie, które z roku na rok odnotowuje coraz większy wzrost popularności. Na jego sukces składa się bardzo wiele rozmaitych czynników, z których wymienić należy przede wszystkim wysoki poziom wyspecjalizowania zewnętrznych przedsiębiorstw tego typu w swoim zakresie działalności, co w połączeniu z innowacyjnymi, stosowanymi przezeń narzędziami, pozwala na silne zoptymalizowanie nie tylko kosztów pracy, ale także jej jakości. Jeśli rozważasz zatem skorzystanie z usług Call Center, polecamy Ci zapoznanie się z niniejszym artykułem, w ramach którego zawarliśmy podsumowanie najważniejszych aspektów współpracy z firmami z tej branży.

Zewnętrzne usługi Call Center – dla kogo i w ramach jakich czynności? 

Zgodnie z ogólnodostępnymi statystykami, na chwilę obecną z zewnętrznych usług Call Center korzystają w Polsce firmy z niemal każdej branży. Spośród poszczególnych przykładów można wymienić zarówno przedsiębiorstwa, dla których korzyści płynące z tego rodzaju współpracy są zupełnie oczywiste – usługi bankowe, ubezpieczalnie, instytuty badawcze, handel, telekomunikacja, spedycja i logistyka, lotnictwo, turystyka, rozrywka, media lub informatyka, – jak i działalności gospodarcze, w odniesieniu do których jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewałby się zainteresowania usługami tego typu – np. branża budowlana, motoryzacyjna, paliwowa, przemysłowa, czy też wydawnicza.

telemarketer musi mieć “gadane”

Usługi outsourcingowe Call Center cieszą się dużą popularnością, na co z całą pewnością wpływa kompleksowy zakres czynności świadczonych przez firmy, działające w ramach niniejszego sektora. Jeśli chodzi bowiem o standardowo dostępne płaszczyzny potencjalnej współpracy, obejmują one m.in.:

  • Prowadzenie infolinii – całościowa lub częściowa (w zależności od preferencji klienta) obsługa telefoniczna klientów. Dedykowany dział konsultantów, wyspecjalizowanych w określonej dziedzinie, może podjąć się najrozmaitszych zadań – od udzielania podstawowej pomocy w ramach np. procesu zakupowego, aż po profesjonalne wsparcie techniczne. Infolinia może działać tylko w określonych godzinach lub być dostępna non stop, w trybie 24/7.
  • Zdobywanie nowych klientów – jedna z najbardziej powszechnych usług telemarketingowych, skupiająca się na pozyskiwaniu dodatkowych zamówień dla firmy. Działania telemarketerów skoncentrowane są w tym przypadku na skutecznym przekazywaniu klientowi informacji o korzyściach płynących z posiadania danego produktu lub korzystania z określonego rodzaju usługi oraz na uświadomieniu mu jego potrzeb związanych z tymże rozwiązaniem.
  • Pozyskiwanie wartościowych, kontaktów (tzw. „leadów”) – usługa nieustannie zyskująca na popularności, opierająca się na generowaniu bazy wyselekcjonowanych odbiorców, którzy potencjalnie mogą być zainteresowani współpracą z danego rodzaju firmą.
  • Utrzymywanie obecnych klientów – większość funkcjonujących na polskim rynku branż stawia nie tylko na budowanie nowych relacji z klientami, ale przede wszystkim także na pielęgnowanie ich z kontrahentami już posiadanymi. W tym przypadku konsultanci Call Center opierają swoją pracę na pogłębianiu zaufania klienta danej firmy do jej usług lub produktów, tak aby utrzymywać na optymalnym poziomie jego całościowe zadowolenie ze współpracy.
  • Potęgowanie korzyści płynących ze współpracy z danym klientem firmy, poprzez poszerzanie jej zakresu o kolejne usługi lub sprzedaż opcjonalnych akcesoriów, modułów i dodatkowych produktów.
  • Umawianie klientów na spotkania z przedstawicielami danej firmy, przy wykorzystaniu zoptymalizowanych procesów, gwarantujących wysoką efektywność działań i oszczędność czasu.
  • Badanie rynku poprzez sondaże, ankiety oraz pozyskiwanie indywidualnych opinii na temat konkretnych rozwiązań, świadczeń lub produktów.

Warto jednak zaznaczyć, że wyżej wymieniona lista usług obejmuje tylko warianty współpracy konwencjonalnej. W większości firmy Call Center oferują zaś także możliwość dostarczania rozwiązań mniej standardowych, dostosowanych ściśle do potrzeb określonego klienta. Niezależnie zatem od tego, jakiego rodzaju usługi oczekujemy od danego pośrednika telekomunikacyjnego, w dzisiejszych czasach nie powinniśmy mieć żadnego problemu, ze znalezieniem odpowiedniego partnera.

słuchawki to znak rozpoznawczy telemarketera

Jakie korzyści płyną z outsourcingu Call Center? 

Współpraca z zewnętrznym Call Center, w przypadku odnalezienia właściwego partnera i wyznaczenia optymalnego zakresu kooperacji, może przynieść firmie bardzo wiele wymiernych korzyści. Przedsiębiorstwa silnie wyspecjalizowane w ramach tego obszaru rynku niemal zawsze przewyższają efektywnością pracy biura wewnętrzne. Poniżej zamieszczamy zatem listę wszystkich najistotniejszych zalet, wynikających ze skorzystania z zewnętrznej obsługi telemarketingowej.

Optymalizacja kosztów 

Jeden z podstawowych atutów współpracy z firmą Call Center. W tym przypadku bowiem nasze przedsiębiorstwo ponosi wyłącznie koszty określonego rodzaju usług, bez wszelkich wydatków wynikających z konieczności zakupienia potrzebnego sprzętu, wynajęcia dużej przestrzeni biurowej, czy przeszkolenia nowych pracowników.

Wyspecjalizowanie

Firmy, których działalność skupiona jest wyłącznie w obrębie świadczenia usług telemarketingowych są duże lepiej wyspecjalizowane w procesach stosowanych w branży. Każdy z konsultantów przechodzi regularne szkolenia i codziennie wykonuje setki telefonów, dzięki czemu nieustannie przybliża się do perfekcji w ramach wykonywanych przez siebie zadań.

call center to miejsce, gdzie cisza nie istnieje

Profesjonalne oprogramowanie

Największe i najbardziej liczące się na rynku firmy Call Center nie korzystają już z szablonowych rozwiązań, dedykowanych do potrzeb ogólnych. Tego typu podmiotu stawiają obecnie na indywidualne i silnie spersonalizowane oprogramowanie, które w razie wystąpienia potrzeby można ściśle dopasować do specyfiki obsługi określonego rodzaju branży.

Optymalnie wykorzystywany potencjał personelu i właściwa organizacja pracy 

Kolejnym plusem, jaki oferuje outsourcing Call Center jest brak konieczności absorbowania strategicznych i posiadających wysokie kwalifikacje pracowników firmy w zadania relatywnie proste, z którymi doskonale poradzi sobie, jakakolwiek osoba po gruntownym przeszkoleniu. Podwykonawca telemarketingowy bez większych problemów jest w stanie przejąć większość pracy bazującej na kontakcie telefonicznym z klientem, a przy tym może zapewnić nieprzerwaną dostępność (24/7) tego kanału komunikacji.

Bezpieczeństwo danych 

Z uwagi na fakt, iż zewnętrzni dostawcy Call Center niezwykle licznie współpracują z firmami administrującymi tzw. „wrażliwymi danymi osobowymi”, stawiają oni na najwyższe standardy ochrony, uzyskiwane poprzez dopracowane w każdym calu procedury oraz narzędzia bezpieczeństwa.

Niezawodność

W przypadku działalności prowadzonej na szeroką skalę i dużej liczby odbiorców danego rodzaju usług lub produktów, bardzo łatwo może dochodzić do rozmaitych sytuacji kryzysowych, w efekcie których następuje wzmożony kontakt telefoniczny ze strony klientów. Dla wewnętrznego biura danej firmy tego typu okoliczności mogą okazać się bardzo problematyczne, chociażby z uwagi na ograniczony ilościowo personel. Zewnętrzne usługi Call Center świadczone są natomiast przez instytucje doświadczone i potrafiące radzić sobie w niemal każdej sytuacji.

Warto korzystać z zewnętrznych usług telemarketingowych, firmy outsourcingowe będą bowiem w stanie zastosować sprawdzone i testowane wcześniej skuteczne rozwiązania oraz w bardzo krótkim czasie zaangażować dodatkowe osoby do opanowania kryzysu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com