Dlaczego warto mieć profil na Instagramie?

Serwisy społecznościowe, czyli internetowe platformy służące do budowania sieci i stosunków społecznych osób, które łączy życie prywatne i zawodowe, wspólne zainteresowania i wiele innych czynników od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Początkowo wydawało się, że będą to serwisy zrzeszające głównie ludzi młodych, z czasem jednak okazało się, że taka forma społecznych – choć wirtualnych – relacji nie ma ograniczeń wiekowych.

Instagram – czyli co?

Jednym z najpopularniejszych obecnie serwisów społecznościowych jest bez wątpienia Instagram. Instagram to nic innego, jak fotograficzny serwis społecznościowy opierający się na hostingu zdjęć oraz towarzysząca mu aplikacja dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne, czyli Android i iOS. Aplikacja umożliwia użytkownikom edycję przesyłanych przez nich materiałów – zdjęć oraz filmów, nakładanie na nich specjalnych filtrów czy też przesyłanie ich na inne portale. Cechą charakterystyczną Instagrama było nadawanie zdjęciom formatu kojarzonego głównie z kultowym wręcz aparatem Polaroid.

Z czasem umożliwiono dodawanie innych formatów, ten jednak w dalszym ciągu najbardziej jest z aplikacją kojarzony. Do zdjęć dodawać można krótsze bądź dłuższe opisy, głównie jednak dodaje się do nich #hashtagi, dzięki którym osobom przeglądającym zasoby Instagrama łatwiej znaleźć można interesujące ich treści. W aplikacji istnieje także możliwość dodawania tak zwanych Instastories, czyli krótkich relacji filmowych albo zdjęciowych. Zastanawiasz się, czemu Instagram zawdzięcza swą popularność i czy warto zakładać tam konto?

Zalety posiadania konta na Instagramie

Przede wszystkim Instagram jest portalem bardzo uniwersalnym, który odpowiednio wykorzystany sprostać może oczekiwaniom osób w różnym wieku. Odróżnia go to od typowo młodzieżowych platform społecznościowych takich jak Snapchat czy TikTok oraz Facebooka, które dla młodych osób są zwyczajnie… nudne. Instagram to ogromne możliwości zdobywania obserwacji na Instagramie i bycia popularnym influencerem. Przyjrzyjmy się jednak największym plusom posiadania Instagramowego konta.

1. Profil na Instagramie może być swego rodzaju albumem fotograficznym na miarę XXI wieku. Można tam przechowywać swoje najlepsze zdjęcia i wracać do nich zawsze wtedy, kiedy przyjdzie nam na to ochota. Wystarczy telefon. Szybko – bo zwykle zdjęć robimy o wiele więcej, niż mamy czasu na ich oglądanie – i bezproblemowo. Dodatkowo swoim albumem dzielić się możemy z bliskimi albo nawet całym światem – bo w końcu co w tym złego?

2. Dzięki Instagramowi mamy szansę dowiedzieć się, co słychać u naszych znajomych – tych, których widujemy non stop, ale także tych, których z różnych przyczyn nie mamy okazji widywać zbyt często. Oczywiście nic nie zastąpi personalnego (realnego czy też wirtualnego) kontaktu czy rozmowy, jednak fajnie podejrzeć, co dzieje się w życiu bliskich nam osób i być „na bieżąco”.

3. Instagram pozwala nam nie tylko śledzić życie naszych znajomych, ale też mieć wgląd do życia naszych idoli. Oczywiście jest on kreowany zgodnie z ich zamiarami, jednak zwykle to właśnie treści publikowane na tej platformie są najbardziej spontaniczne i osobiste.

4. Instagram pozwala nie tylko być w kontakcie ze znajomymi i zobaczyć małą cząstkę świata osób, które cenimy. Możemy dzięki niemu zawrzeć nowe znajomości. Możemy mieć wspólne zainteresowania, wzajemnie się inspirować, a z czasem nawet zaprzyjaźnić.

5. Instagram to nie tylko piękne zdjęcia, ale także doskonałe źródło informacji na interesujące nas tematy, a także studnia bez dnia, jeśli chodzi o inspiracje… Wystarczy użyć odpowiednich hashtagów i zdobyć możemy zarówno mnóstwo przydatnej wiedzy, jak i nieskończenie wiele pomysłów na… wszystko!

6. Instagram, podobnie jak inne serwisy społecznościowe może także służyć do wypromowania naszej osoby, prowadzonej przez nas działalności itd. Żyjemy w czasach, w których obecność w Internecie jest konieczna do sukcesu. Odpowiednio prowadzony profil może nam zdobyć obserwacje na Instagramie, które pomogą w zdobyciu nowych klientów czy też kontaktów.

7. Wreszcie to, o czym wiele osób marzy… czyli zarabianie. Przy odpowiednio licznej społeczności zgromadzonej wokół prowadzonej przez nas stronie liczyć możemy na różnego rodzaju kontakty reklamowe i inne akcje marketingowe.

To oczywiście nie wszystkie zalety posiadania Instagramowego konta – o innych najlepiej przekonać się samemu, każdy bowiem do tego typu portali podchodzi w sposób indywidualny, czego innego oczekuje i inne aspekty mogą okazać się priorytetowe. Warto jednak zdecydowanie dać temu serwisowi szansę – ilość zadowolonych i aktywnie z niego korzystających użytkowników nie może się w końcu mylić.

Zalecane narzędzie: instagram wideo downloader

 

Polecamy:
Fotograficzna sesja wizerunkowa trampoliną do sukcesu w biznesie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com