Dlaczego warto kupować w sklepach ze zdrową żywnością?

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by każdego dnia spożywać minimum 400 gram warzyw i owoców. Wystarczy więc podzielić to na pięć porcji i dodawać do śniadania, kolacji albo wybierać jako przekąski między posiłkami. Na tym jednak lista zaleceń nie kończy się. Dla osób, które chcą cieszyć się długowiecznością, zaleca się eliminowanie soli, cukru, glutenu i szkodliwej chemii. Wszystkie zasady trudno jednak połączyć z zakupami w tradycyjnym markecie. Rozwiązaniem mogą być więc sklepy ze zdrową żywnością. Dlaczego jeszcze warto do nich zaglądać?

Zdrowe jedzenie to sposób na ucieczkę od poważnych chorób

Coraz więcej konsumentów ma świadomość tego, że to właśnie niezdrowa dieta przyczynia się do problemów zdrowotnych zarówno tego małego, jak i większego kalibru. Słaba odporność i szybkie chwytanie wszelkiego typu infekcji, ale i najwięksi wrogowie długiego życia – nowotwory, są często wynikiem nierozważnego przygotowania posiłków.

Dziś coraz więcej osób wie, jak bardzo szkodliwy jest dodawany do bardzo wielu produktów olej palmowy, czy cukier, który obecny jest nawet w sosach, keczupie czy chlebie. Zgoła innym problemem jest „chemia”, która dodawana do produktów, zapewnia im dłuższą przydatność spożycia oraz wzmacnia konkretny smak, ale jest bardzo szkodliwa dla ludzkiego zdrowia.

Dietetycy biją więc na alarm, podkreślając też, że na przykład cukier czy gluten bezpośrednio przekłada się na wygląd skóry, włosów czy paznokci i powoduje trwałą nadwagę czy niekorzystnie wpływa na podwyższony poziom cholesterolu. Wiele osób rezygnuje jednak ze zdrowego jedzenia, choćby ze względu na brak takich produktów w tradycyjnych sklepach i konieczność czytania każdej etykiety.

Możliwości zdrowego odżywiania jest jednak znacznie więcej, wystarczy odwiedzać sklep ze zdrową żywnością, gdzie łatwo jest odnaleźć produkty bez dodatku cukru, glutenu czy laktozy, a możliwość

zakupu online takich artykułów zwalania ze spacerów po mieście w poszukiwaniu lepszych i bardziej wartościowych produktów aniżeli dostępnych w lokalnym markecie.

Zdrowa żywność – czas na dietę bez wyrzeczeń!

Choć brzmi to niewiarygodnie, to faktycznie sklep ze zdrową żywnością jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które notorycznie walczą ze zbędnymi kilogramami. Wystarczy przejrzeć ofertę, gdzie dostępne są ciastka, batoniki, czekolady, a nawet chipsy, ale tak przygotowane, by cieszyły podniebienie i nie odbijały się niekorzystnie na BMI.

Tutaj szczególnie warto śledzić dwie kategorie produktów: bez glutenu i bez dodatku cukru. To kapitalna opcja, by zapewnić sobie pięć zdrowych i wartościowych posiłków bez konieczności katowania się głodówką. Zdrowa żywność eliminuje także problem podjadania – wystarczy wybrać zdrowe batoniki, cukierki czy powidła i masło orzechowe, by sięgać po ulubione produkty i nie martwić się zbędnymi kaloriami.

W wielu sklepach ze zdrową żywnością można znaleźć roślinne przetwory, dzięki którym można skonfigurować dietę także bez dodatku mięsa, a dzięki temu, że przy każdym produkcie znajduje się informacja o wartości energetycznej, można łatwo przeliczyć ilość kalorii na dany dzień.

Zdrowe nawyki u dzieci a pożywne przekąski

Rodzice zdecydowanie powinni wiedzieć, że cukier uzależnia. Im więc wcześniej dzieci mają dostępu do słodyczy i przekąsek z cukrem, tym bardziej odczuwają potrzebę spożywania tego typu produktów. Trzeba mieć również świadomość, że cukier pustoszy organizm i źle oddziałuje na pracę mózgu, dlatego warto go eliminować szczególnie w diecie u dzieci. Nie jest to jednak łatwym zadaniem, zwłaszcza że maluchy narażone są na pokusy w przedszkolu, w szkole, na urodzinach u kolegi itd. Rodzice mogą mieć więc wyrzuty sumienia, ograniczając słodycze do całkowitego minimum. Jak to więc rozwiązać?

Dobrych pomysłów może dostarczyć sklep ze zdrową żywnością Batom.pl. W jego ofercie rodzice znajdą chipsy, batoniki, cukierki, ciastka, a nawet obowiązkowy dodatek do śniadania czy kolacji – keczup. Tutaj ostatecznie powinien przekonać skład takiego produktu, który zamiast cukrem, słodzony jest miodem, a do tego pozbawiony jest wszelkiej „chemii”. Taki więc z powodzeniem można postawić na stole i zaserwować maluchowi do frytek, mięska i kanapek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com