Dlaczego warto inwestować w lajki?

Kiedyś uważano, że bycie na Facebooku wystarczy, żeby zostać zauważonym. Jednak kiedy z social mediów korzysta coraz więcej firm, przebicie się ze swoją ofertą jest coraz trudniejsze. Skutecznym środkiem na sukces w mediach społecznościowych są polubienia. Dlaczego?

Media społecznościowe stały się oczywistym i sprawdzonym kanałem promowania marki osobistej, swoich produktów i usług. Na zwiększenie zasięgu w Internecie i wzbudzenie zainteresowania wśród potencjalnych klientów wpływa wiele czynników. Najważniejszym z nim są polubienia, tzw. lajki. Otrzymanie lajka jest po prostu miłe, w końcu kto z nas nie lubi być doceniony i aprobowany. Lajki na Facebook pod postami są dla Ciebie informacją zwrotną, że to, co robisz ma sens, jest doceniane i podziwiane przez innych. Jednak nie to jest najważniejsze, gdy zależy Ci na promowaniu swojej strony. Polubienia to nie tylko wyraz współczesnej mody, ale praktyczne narzędzie pozwalające przykuć uwagę potencjalnych klientów.

Lajki jako społeczny dowód słuszności

Człowiek to istota stadna, lubi kiedy jego poglądy są akceptowane przez innych, a jego zachowanie zyskuje uznanie. Użytkownicy mediów społecznościowych podświadomie chcą być podobni do innych użytkowników, aby nie być odrzuconym jako odmieniec. Ta psychologiczna zasada nazywana jest społecznym dowodem słuszności. Osoba, która nie jest pewna, co sądzić na dany temat, często ogląda się na innych i ich zachowania. Jeśli widzisz, że dany post ma dużo polubień, a u jednego użytkownika lajki na instagramie są w większej liczbie niż na innych profilach, dochodzisz do wniosku, że coś musi być na rzeczy. Dlatego częściej i chętniej lajkujemy te posty, które już mają dużo polubień, bo wiemy, że nie wygłupimy się, jeśli my też polubimy daną stronę, zdjęcie lub profil. To wyjaśnia, dlaczego lajkowane profile czy posty mają z czasem jeszcze więcej lajków, a niektóre zawsze pod tym względem wypadają mizernie.

 Lajki zdobywające zasięgi

Wiemy już, że „lajki przyciągają lajki”. „Oblajkowany” czy „obserduszkowany” post wygląda dobrze, ale chodzi o coś więcej. Algorytmy w mediach społecznościowych uznają, że posty, które cieszą się dużym zainteresowaniem niosą ze sobą wartościowe treści dla użytkowników social mediów. Z tego powodu algorytmy promują właśnie te posty, wyświetlając je w pierwszej kolejności. Jeśli chcesz, by Twoja firma zyskała popularność, ważne, aby Twoje posty i zdjęcia na IG (instagramie), na FB (Facebooku) iw innych social mediach wyświetlały się jak największej liczbie użytkowników. A stanie się tak, gdy będą lajkowane.

Skąd brać lajki?

Polubienia i komentarze można zdobywać na dwa sposoby. Pierwszy to po prostu dopieszczenie swojego profilu tak, aby nasi followersi chcieli sami z siebie lajkować poszczególne treści. To jednak jest trudne, zwłaszcza w przypadku firm, które dopiero zaczynają działalność i nie są rozpoznawalne. Tym osobom, przynajmniej na początku, zaleca się zakup paczek lajków. Zakupione lajki wzbudzą zainteresowanie wśród innych użytkowników i zachęcą ich do dobrowolnego lajkowania profilu, a wtedy profil ma większe szanse zaistnieć w sieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com