Dlaczego warto (i jak) otworzyć specjalistyczne centrum ogrodnicze?

Centra ogrodnicze to bardzo tradycyjne firmy. Połączenie szerokiego asortymentu produktów i porad ekspertów jest atrakcyjne dla klientów, szczególnie tych, którzy chcą podjąć się znaczącego projektu, np. Remontu ogrodu. Duże sieci handlowe i ekspansja supermarketów utrudniły centrom ogrodniczym opłacalność, ale wciąż istnieje szereg właściwości i usług, których nie mogą zaoferować sklepy nie będące specjalistami takimi jak właśnie eksperckie centra ogrodnicze.

Po co zakładać centrum ogrodnicze?

Centra ogrodnicze często rodzą się z pasji; jeśli mocno siedzisz w ogrodnictwie, mogą zapewnić Ci szczególnie przyjemną ścieżkę kariery i styl życia. Istnieje wiele sposobów na specjalizację i rywalizację z korporacyjną konkurencją, więc mogą być bardzo ekscytujące. Termin “centrum ogrodnicze” jest bardzo szeroki i możesz stworzyć innowacyjną ofertę, aby przyciągnąć klientów, czyniąc z niej bardzo indywidualną i elastyczną firmę.

Jakie umiejętności będą mi potrzebne?

Rozpoczęcie centrum ogrodniczego będzie wymagać połączenia umiejętności. Po pierwsze potrzebujesz silnych umiejętności biznesowych, takich jak księgowość, znajomość zysków i strat, świadomość przepływu gotówki i marketingu oraz PR. Poza ogólnymi umiejętnościami biznesowymi, potrzebujesz silnego zaplecza i wiedzy w zakresie ogrodnictwa i przemysłu, w tym:

  • Znajomość roślin, ich charakterystyka i wymagania pielęgnacyjne
  • Zrozumienie projektu ogrodu, w tym, jakie kwiaty i rośliny idą ze sobą w parze
  • Zrozumienie wiedzy, aby pomóc klientom w spełnieniu wymagań projektowych, takich jak nawierzchnia, mycie ciśnieniowe lub budownictwo
  • Znajomość cech i składników wody, np. pompy, filtry, chemikalia
  • Leczenie inwazji szkodników, zarówno na kwiatach i roślinach, jak i w budynkach
  • Musisz wiedzieć jak skutecznie hodować owoce i warzywa, w tym znać metody “alternatywne”, takie jak rolnictwo ekologiczne
  • Musisz wiedzieć czym charakteryzują się cebulki wiosenne a czym te na inne pory roku

Przygotowanie

Doświadczenie w roli seniora w centrum ogrodniczym to najlepsze przygotowanie do założenia centrum ogrodniczego. Potrzebujesz doświadczenia zarówno od strony klienta, jak i od strony praktycznej (radzenia sobie z pytaniami i radzenia sobie z zapasami), a także od strony biznesowej, np. prowadzenie księgowości.

W zakresie szkoleń zawodowych i akademickich dostępne są kursy. Zakres jest bardzo zróżnicowany. Możesz na przykład wziąć udział w kursie prowadzonym przez firmę, takim jak zarządzanie centrum ogrodniczym. Alternatywnie można wziąć szereg praktycznych kursów ogrodniczych, które zawierają również element teoretyczny, co prowadzi do dobrze zaokrąglonej wiedzy.

Wybierając kurs, należy wziąć pod uwagę mocne i słabe strony oraz być może trzeba uzupełnić szkolenie innym źródłem informacji. Jeśli, na przykład, twój kurs koncentruje się głównie na konserwacji roślin i roślin, nadal będziesz musiał zdobyć wiedzę na temat kwiatów i ziół.

Koszty początkowe

Koszty początkowe mogą być znaczne w zależności od wybranej lokalizacji i rodzaju sprzedawanego towaru. Jeśli zdecydujesz się zaoferować konkretną ofertę, taką jak baseny, twoje koszty początkowe będą oczywiście wyższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com