Dlaczego prowadzenie bloga jest kluczowe w branży turystycznej?

W branży turystycznej blogowanie musi być jedną z najważniejszych taktyk pozwalających opowiedzieć swoją historię i angażować w markę idealnych klientów. Blogi są zasadniczo nośnikiem tworzonej i dzielonej na kontach społecznościowych treści, a także pewnego rodzaju biuletynem informacyjnym dla klientów.

Pisanie blogów jest jedną z najbardziej wpływowych taktyk marketingowych, w którą możesz i ty zainwestować, jeśli chodzi o generowanie rezerwacji i sprzedaży dla Twojej firmy, ponieważ generują więcej ruchu do Twojej witryny i więcej potencjalnych klientów.

Według badań firmy, które blogują 1-2 razy w miesiącu, generują 70% więcej potencjalnych klientów niż ci, którzy nie blogują! Ponadto dzięki badaniom przedstawionym w tym temacie dowiedzieliśmy się również, że:

• Mała firma z blogami generuje 126% więcej potencjalnych klientów
• Firmy, które mają bloga mają 97% więcej linków przychodzących
• Strony internetowe z blogami mają 434% więcej indeksowanych stron

Dlaczego blogowanie jest tak istotne dla firm turystycznych?

lubiatowo domekAby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tworzenia blogów w serwisie i jak to może wspierać firmy turystyczne, wymieniliśmy kilka powodów, dla których blogowanie powinno stanowić kluczową część strategii marketingowej.

1. Fantastyczna opcja dla Search Engine Optimization (SEO)

Opracowanie i wdrożenie strategii SEO ma zasadnicze znaczenie dla firm turystycznych. Blog to świetny sposób na dodanie nowych treści do Twojej witryny, co wyszukiwarki kochają, dzięki czemu witryna może potencjalnie być wyższa w wynikach wyszukiwania. Twój blog może również pojawić się w wynikach wyszukiwania idealnego klienta, który szuka informacji / produktów wokół tematów bloga.

2. Tworzenie i posiadanie strategicznych treści

Posiadasz i kontrolujesz zawartość bloga na swoim własnym rynku (witryna), w przeciwieństwie do treści tworzonych w mediach społecznościowych. Na przykład Facebook zawsze zmienia swoje reguły i utrudnia wyświetlanie treści w kanałach informacyjnych Twoich obserwatorów, podczas gdy użytkownicy odwiedzający witrynę zawsze będą mogli zobaczyć Twoją treść w blogu.

3. Zawartość

Artykuły z bloga są wiecznie tam dostępne. Oznacza to, że zawsze znajdują się w Twojej witrynie, są udostępnione dla nowych użytkowników. Treść, którą tworzysz i udostępniasz tylko w e-mailu lub w serwisach społecznościowych, ma bardzo krótkie życie. Gdy klienci już przeczytają aktualizację poczty e-mail lub postarają się o kontakt z serwisem społecznościowym, w ciągu kilku sekund przeniosą się do następnego e-maila lub social media.

4. Więcej wykwalifikowanych użytkowników

Udostępniając artykuły blogu za pośrednictwem platform społecznościowych i aktualizacji poczty e-mail, ludzie fizycznie muszą odwiedzić witrynę internetową, aby przeczytać artykuł z bloga. Gdy masz te osoby swojej witrynie, masz doskonałą okazję do zapoznania ich z ofertą produktów, zaoferować kod zniżkowy Airbnb i mieć większą szansę na przekształcenie ich w płatnego klienta!

Blog ponadto to niska cena działań marketingowych o dużym potencjale zwrotu z inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com