Dlaczego picie kawy jest dla Ciebie dobre?

Niezależnie od tego, czy masz zawsze przy sobie termos w drodze do pracy, czy prosto po zajęciach wybierasz się z przyjaciółmi na latte, trudno wyobrazić sobie dzień bez kawy. Kofeina Cię ożywia, a poza tym jest coś niesamowicie kojącego w popijaniu parującej filiżanki ulubionej małej czarnej. Ale czy picie kawy jest dla Ciebie dobre?

Kawa pełna korzyści dla zdrowia i samopoczucia

Dobra wiadomość: argumenty za kawą są dzisiaj silniejsze niż kiedykolwiek. Kolejne badania wskazują, że z ulubionego porannego napoju możesz czerpać więcej, niż myślałeś: kawa jest pełna substancji, które mogą pomóc chronić przed chorobami częściej występującymi u kobiet, jak choroba Alzheimera, czy chorobami serca. Twój napar daje Ci więcej korzyści niż zastrzyk energii. Teraz czas na wypunktowanie tego, jak kawa może pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

Czego możesz oczekiwać od picia kawy w rozsądnych ilościach?

  • Możesz żyć dłużej.
  • Twoje ciało może lepiej przetwarzać glukozę (lub cukier).
  • Jest mniej prawdopodobne, że rozwinie się niewydolność serca.
  • Jest mniej prawdopodobne, że zachorujesz na chorobę Parkinsona.
  • Twoja wątroba Ci podziękuje.

Wydaje się, że zarówno kawa zwykła, jak i bezkofeinowa mają działanie ochronne na wątrobę. Badania pokazują, że osoby pijące kawę częściej mają poziom enzymów wątrobowych w zdrowym zakresie niż osoby, które nie piją kawy.

Jaka dzienna ilość kawy to rozsądna dawka?

To prawda, możesz mieć za dużo dobrego i ciężko się oprzeć wyśmienitej kawie, gdy widzi się takie pyszności jak tutaj https://teaverso.pl/. Zgodnie z wytycznymi dietetycznymi – większość osób może bezpiecznie pić od trzech do pięciu filiżanek kawy dziennie przy maksymalnym spożyciu 400 miligramów kofeiny. Jednak pamiętaj, że jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, zasady są inne. Przed dodaniem kofeiny do diety skonsultuj się ze swoim położnikiem. Koniec końców Tolerancja na kofeinę jest inna dla każdego, a Ty nadal możesz uzyskać niektóre z potencjalnych korzyści zdrowotnych, pijąc jedną filiżankę kawy dziennie, a nawet pijąc kawę bezkofeinową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com