Gdzie otworzyć konto i dlaczego niekoniecznie w najbliższym banku?

Osobiste konta bankowe to jedne z najprostszych – i najmniej lukratywnych – produktów finansowych. Są najlepszym narzędziem do faktycznego wykorzystywania i wydawania pieniędzy, ale jako narzędzie inwestycyjne konta sprawdzające zwykle oferują niskie stopy procentowe w porównaniu do kont oszczędnościowych i innych miejsc, w których można gromadzić gotówkę.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś używać swojego konta osobistego w banku tylko do pieniędzy, do których potrzebujesz łatwego dostępu np. w celu spłacania comiesięcznych rachunków i codziennych zakupów. Zachowaj dodatkowe środki na innym koncie o lepszym oprocentowaniu, takim jak wysokowydajny rachunek oszczędnościowy.

Czy mój bank to najlepsze miejsce na założenia konta osobistego?

Jakiś czas temu większość ludzi otwierała konta osobiste w banku stacjonarnym, w którym również mieli swoje konto oszczędnościowe, hipotekę i kartę kredytową. Teraz jednak istnieje niewiele, jeśli w ogóle, scenariuszy, w których jedna instytucja finansowa oferuje najlepsze oferty na wszystkich tych kontach.

W rezultacie mniej osób robi wszystko w jednym miejscu, a bank obsługujący Twoje konto może nie być najlepszym dostawcą kart kredytowych.

Gdzie należy otworzyć konto osobiste?

Znalezienie odpowiedniego banku do otwarcia konta osobistego jest dość łatwe. Banki dawno temu opanowały podstawy prawidłowego rejestrowania naszych depozytów i wysyłania rachunków, które nie są mylące. Z tego powodu większość osób nie jest zbyt wybredna przy wyborze konta.

Nie jest niczym niezwykłym otwieranie konta w banku, który już prowadzi Twoją działalność. Innym częstym błędem jest po prostu współpraca z bankiem, który jest blisko twojego biura lub domu. Ta wygoda może wiązać się z pewnymi kosztami. Banki z wieloma oddziałami zwykle wydają więcej na czynsz i działalność, więc nadrabiają różnicę, obciążając swoich klientów wyższymi – i liczniejszymi – opłatami. Będą także oferować niższe stopy procentowe i mniej ofert.

Powinieneś otworzyć główne konto w instytucji, która:

  • płaci najwyższe oprocentowanie
  • pobiera najniższe opłaty.

Zazwyczaj nie jest to bank, który pierwszy przychodzi Ci na myśl, ale warto poświęcić nieco czasu na rozeznanie w temacie, by faktycznie uzyskać najlepszą możliwą ofertę.

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Przy wyborze konta osobistego pamiętaj o stopie procentowej i opłatach. Wybierając konto bankowe warto skorzystać ze stron z porównywarek rachunków bankowych dostępnych w sieci, które powstały w tym celu. Jakie są te stawki i jak są oceniane – szczegóły różnią się nawet po otwarciu konta, musisz więc bardzo rozważnie podejść do ostatecznej decyzji.

Ustalenie, które konto oferuje najlepszą stopę procentową, jest zwykle dość proste: im wyższa stopa procentowa, tym lepiej. Banki internetowe często oferują najlepsze stawki. SKOK-i również mają dobre oferty, ale ich podstawowe konta osobiste bankowe zwykle nie są tak ugruntowane, jak konta w bankach online. Warto porównać różne opcje i wiedzieć, z czym ma się do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com