Dlaczego nie warto oszczędzać na orurowaniu dla samochodu?

Czy orurowania są dobre do samochodów? Przedstawiamy naszą szczegółową analizę. Tak więc codzienne dojazdy do pracy polegają na pokonywaniu zatłoczonych ulic, na których skradanie się na ogonie jest normą, a pozwalanie sobie na zaimprowizowane „pocałunki” ze zderzakami to zjawisko, z którym nauczyłeś się żyć.

Nic więc dziwnego, że posiadanie zderzaków samochodowych w nieskazitelnym stanie to marzenie, które zawsze przyszło Ci do głowy. Aby w końcu spełnić to marzenie, właśnie uciekłeś się do używania orurowania, prawdopodobnie na obu końcach samochodu. W końcu ratujesz zderzaki samochodu przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, ale czy naprawdę mądrze jest używać opcji jaką jest orurowanie volkswagen crafter? Sprawdźmy!

Istota dopasowania orurowania do samochodu

Pozwól, że zanudzę Cię kilkoma informacjami na temat technologii samochodowej. Obecnie większość samochodów ma jeden z dwóch rodzajów podwozia. Jeden – znajduje się w większości dzisiejszych samochodów drogowych, a drugi ogranicza się głównie do większych pojazdów, takich jak ciężarówki i autobusy. Dla laika, takiego jak ty lub ja, pierwsza opcja to konfiguracja, w której podwozie jest częścią samego nadwozia! Zasadniczo, ta konfiguracja zawiera kompromisy z karoserią, która została wzmocniona w strategicznych punktach, aby wyeliminować konieczność dodatkowego podwozia!

Wracając do tematu, każdy sprzedawany dziś samochód został zaprojektowany tak, aby pochłaniał/przekierowywał siły w razie wypadku. Odbywa się to w taki sposób, aby kabina pasażerska była najbardziej chronioną częścią samochodu. Wprowadzając dodatkowy element, taki jak orurowanie, oryginalny design zostaje zakłócony, ponieważ orurowanie jest mocowane bezpośrednio do ramy samochodu, omijasz w ten sposób zderzak – czyniąc go funkcjonalnie bezużytecznym. W przypadku zderzenia siła przenoszona jest bezpośrednio na ramę samochodu, która jest następnie przekazywana do kabiny pasażerskiej, całkowicie omijając zderzak i strefę zgniotu! Ostatecznie pasażerowie są narażeni na obrażenia, a podwozie ma duże prawdopodobieństwo nieprawidłowego ustawienia! Jednak tak się dzieje tylko wtedy, gdy stawiasz na niskiej jakości orurowanie, które nie jest dopasowane do budowy Twojego samochodu. Stąd, jeśli naprawdę chcesz mieć wszystkie korzyści jakie daje orurowanie na wyłączność – nie oszczędzaj, ale kupuj wysokiej klasy rozwiązanie dedykowane dla Twojego auta, jak w wyżej wymienionym przykładzie Volkswagena.

Również zamontowanie niedopasowanego orurowania może również prowadzić do nieprawidłowego działania czujników poduszek powietrznych! Można zauważyć, że poduszki powietrzne są uruchamiane przez strategicznie rozmieszczone czujniki, które odczytują siłę uderzenia i wybierają (lub nie) uruchamianie poduszek powietrznych. Jednak zamontowanie złego orurowania stanowi potencjalne zagrożenie dla skuteczności tych czujników. Wynik? Większe ryzyko obrażeń lub śmierci pasażerów, wszystko z powodu nieprawidłowego działania poduszek powietrznych. Dlatego – kupując orurowanie, nie oszczędzaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com