Dlaczego jako okulista powinieneś polecać soczewki kontaktowe?

Możesz wywołać podniecenie u swoich pacjentów, jeśli zaoferujesz im soczewki kontaktowe, które poprawiają zdolności widzenia oraz zachęcając do ulepszeń modalności, takich jak przenoszenie pacjentów do codziennych jednorazowych produktów i przenoszenie pacjentów do soczewek zdrowszych dla ich oczu, takich jak soczewki o wyższym transferze tlenu lub soczewki bardziej nawilżone.

Czy jako okulista możesz sobie wyobrazić noszenie takich samych soczewek kontaktowych, które były dostępne 10 lat temu? Albo około 20 czy 30 lat temu? To byłoby absurdalne! Jednak okazuje się, że często pacjenci, którzy przychodzą na badanie wzroku w momencie, gdy sugeruje im się skorzystanie soczewek kontaktowych, są oporni – bo pamiętają tamte. Ale, czy to nie powód, dla którego przychodzą do ciebie po Twoją wiedzę? Twoim zadaniem jako okulisty bądź optyka jest poinformowanie ich o nowych produktach i ich promocja. Podstawowym przykładem https://www.koloroweoko.pl/pl/c/Soczewki-brazowe/26. Ta opcja jest zdrowa i wygodna dla pacjenta. Pozwól pacjentowi przynajmniej spróbować!

Dlaczego?

Po pierwsze, to pokazuje, że jesteś w czołówce nowych dostępnych produktów. Ile razy słyszałeś od nowego pacjenta, że ​​ich poprzedni lekarz nigdy nie zalecał niczego nowego? Postępowe biuro będzie się rozwijać.

Po drugie, nowe produkty generalnie generują wyższą cenę detaliczną, a zatem wyższy dochód w praktyce.

Po trzecie, będąc na bieżąco z nowymi produktami i promując je, pacjenci mają większy powód, aby powracać do ciebie co roku, dzięki czemu możesz mieć pełną rezerwację na wizyty. Ile czasu zajmuje pacjentowi szukanie alternatywnych źródeł zakupu soczewek kontaktowych, jeśli sam nigdy nie zaproponujesz im czegoś nowego?

Dobry okulista powinien pomóc edukować i motywować pacjentów do wypróbowania nowych soczewek jako opcji, która będzie lepsza dla ich oczu.

Czy chcesz, aby pacjenci z soczewkami kontaktowymi wracali do Ciebie co roku w celu oceny soczewek kontaktowych przed zakupem większej liczby soczewek? Myślę, że tak. Jasne, jako okuliści chcemy, żeby kupowali od nas soczewki kontaktowe, ale wiemy też, że pacjenci mogą mieć złe opinie na ich temat, jeśli te nie spełniają wymogów. Obrzęk rogówki, owrzodzenia rogówki i inne – to tylko niektóre z niepożądanych skutków ubocznych noszenia soczewek kontaktowych. Częścią pracy okulisty jest edukacja pacjentów na temat tego, jak zachować zdrowie oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Sprzedawcy detaliczni, którzy sprzedają soczewki kontaktowe, zajmują się przede wszystkim zyskiem ze sprzedaży soczewek kontaktowych. Sprzedawca i do pewnego stopnia większość użytkowników soczewek kontaktowych nie widzi soczewek kontaktowych jako urządzenia medycznego. Zadaniem okulistów jest zatem kształcenie pacjentów nie tylko w zakresie korzyści soczewek kontaktowych, ale także uświadamianie im konsekwencji niewłaściwego noszenia soczewek kontaktowych.

Możesz rozmawiać ze swoimi pacjentami o złych skutkach ubocznych niewłaściwego noszenia soczewek, ale zwykle dobre zdjęcie jest warte tysiąc słów. Właśnie tutaj technologia może ci pomóc – załóż bloga bądź przygotuj broszurę i – edukuj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com