Dj weselny – puszczanie muzyki to tylko wierzchołek. Poznaj sedno tego biznesu, by wiedzieć jak zacząć

DJ weselny robi dużo więcej niż tylko puszcza muzykę. Musi cały czas poznawać najnowsze trendy w handlu i dowiadywać się, jak jeszcze bardziej może odnieść sukces. Dlatego jeśli sądzisz, że masz szansę w tej niszy weselnej – nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, ale zacznij od pracy w niepełnym wymiarze czasu, ucząc się tego fachu i stopniowo budując swój sprzęt i kolekcję muzyki.

To kreatywna i wymagająca praca, ale czasem może być trudna – musisz być przygotowany na wszystko. Czekają na ciebie liczne wyzwania – to coś, co wymaga dużo energii i krótkiego czasu na podejmowanie decyzji, czasem bardzo istotnych. Większość DJ-ów pełni rolę nie tylko puszcza muzykę, ale też pełni mistrza ceremonii na imprezie, a niektórzy również świadczą usługi w zakresie planowania weselnego. Poznaj te wszystkie branże, aby stać się bardziej konkurencyjnym. Kompleksowość – tego jak podaje portal ModneWesele.com oczekują dzisiejsze młode pary.

Czego potrzebujesz aby zacząć?

Duża kolekcja legalnie kupionej muzyki, gramofonów lub kilku odtwarzaczy CD, wzmacniaczy mocy, dwóch głośników, mikrofonu i kabli. Niezbędne są również wizytówki, strony internetowe, kalendarz, telefon, furgonetka lub pojazd wystarczająco duży, aby transportować sprzęt, a także spora lista zasobów i kontaktów.

Co zrobić aby przyciągnąć uwagę do swojej oferty?

Zbieraj zainteresowanie za pośrednictwem reklam w lokalnych serwisach ślubnych, w spisie społeczności lub sekcji ślubnej w lokalnej gazecie i w ramach specjalnych dodatków dla nowożeńców. Załóż blog weselny i udzielaj się na popularnych forach ślubnych. Warto też nawiązać relacje z lokalnymi sprzedawcami ślubnymi – kwiaciarniami, sklepami ślubnymi, fotografami, kamerzystami, cateringami, hotelami i klubami, piekarniami i dekoratorami, jubilerami i wszelkimi innymi miejscami, które są mniej lub bardziej bezpośrednio związane z tą branżą weselną. Zostaw wizytówki na swój temat wszystkimi kontaktom i proś o rekomendacje.

Jaki jest Twój pomysł i jakim rodzajem DJa chcesz być?

Istnieją różne typy DJ-ów, niektórzy, którzy występują w klubach i salonach, a także inni, którzy prowadzą wesela, imprezy prywatne, ukończenia studiów itp. Powinieneś mieć jasność co do twojego pomysłu i typu DJ, jakim chcesz być.

Na kanwie tych decyzji identyfikuj swoich konkurentów w okolicy i dowiedz się, czy istnieje rynek – czy też konkurencja jest niemal zerowa. Trzeba wiedzieć, czy istnieje potrzeba lub popyt na Twoje usługi – jak się mówi “trzeba znaleźć potrzebę i odpowiedzieć na nią”. Niezależnie od tego, jak dobry jest twój pomysł, musi być ktoś gotów zapłacić za twoje usługi – abyś mógł odnieść sukces.

Ile pieniędzy potrzebujesz, aby rozpocząć działalność DJ weselnego?

Większość Twoich inwestycji będzie przeznaczona na urządzenia i reklamy na potrzeby sprzedaży Twojej firmy. Zapoznaj się z wykazem produktów, które już posiadasz i przygotuj listę niezbędnych urządzeń. Zrób kilka badań w Internecie, odwiedź kilka sklepów i dowiedz się, ile będzie kosztować zakup niezbędnego sprzętu dla Twojej firmy.

2 Comments on “Dj weselny – puszczanie muzyki to tylko wierzchołek. Poznaj sedno tego biznesu, by wiedzieć jak zacząć”

  1. Ha ha, każdy szanujący się DJ na pewno ma w kieszeni mnóstwo penów a na nich odpowiednią muzykę do ewentualnego zagrania na odpowiedniej imprezie 🙂 Gorzej, jak mu się ta muza pomyli. Kiedyś pewien DJ zapodał w knajpie zamiast rocka, to muzę weselną ha ha ale była konsternacja! A wystarczyło posegregować sobie muzę na odpowiednich penach pendrive karta kredytowa pewnikiem opisanych odpowiednio – też 😀

  2. Jest to specyficzny rynek. Każdy wie, że dobry wodzirej lub zespół to skarb i fakt, coś w tym jest. W końcu wesele to dla pary młodej jedyna taka noc w życiu, którą spędzą z najbliższymi i właśnie – zespołem lub wodzirejem. Byłem w tym roku na dwóch weselach. Jedni ze znajomych wybrali http://zespolkaskada.pl/ i naprawdę wszyscy się świetnie bawili. Doskonale zgrani, ale jednocześnie spontaniczni, ciepli, sympatyczni. Super zabawa była dzięki nim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com