Czyszczenie krzeseł biurowych – kilka praktycznych wskazówek

Korzystasz z krzeseł w swoim biurze każdego dnia, dlatego z pewnością się zabrudzą, czy tego chcesz, czy nie. Aby upewnić się, że Twoje krzesła wyglądają najlepiej mimo upływu czasu, weź te wskazówki sobie do serca i zacznij regularnie czyścić i konserwować wszystkie rodzaje tapicerki.

Zawsze najpierw sprawdzaj techniki czyszczenia w jakimś niepozornym miejscu. Może to być spód krzesła, jego tył lub gdziekolwiek indziej, czego nie widać. Tylko upewnij się, że przetestujesz niewidoczne miejsce, zanim wypróbujesz nową metodę czyszczenia na całym krześle. Nawet jeśli używasz tylko łagodnego mydła, nigdy nie wiesz, jak pewne substancje mogą reagować z twoim określonym krzesłem. Testowanie tego w obszarze ukrytego miejsca w pierwszej kolejności zapewni, że nie uszkodzisz ważnej części mebli.

  • Natychmiast usuwaj plamy. Im dłużej osadzona jest tam plama, tym trudniej ją usunąć. Zrób sobie przysługę i posprzątaj już teraz.

  • Uważaj na oddychanie ciężkimi substancjami chemicznymi. Jeśli używasz środka czyszczącego o silnym zapachu lub zapachu chemicznym, czyść go tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

  • Zawsze sprawdzaj, czy na krześle nie ma przyrządu z instrukcjami czyszczenia. Większość krzeseł biurowych jest zaopatrzona w zawieszkę pod siedziskiem, które zawiera wskazówki dotyczące opieki. Spójrz tam najpierw przed rozpoczęciem czyszczenia.

Jak czyścić tapicerki foteli biurowych?

Obicia tkanin można zazwyczaj czyścić za pomocą wodnych środków czyszczących lub rozpuszczalników nie zawierających wody. Najpierw odkurz wszystkie okruchy, które mogą się ukrywać w szczelinach i szczelinach. Jeśli nie masz pod ręką odkurzacza, można to również zrobić za pomocą puszki ze sprężonym powietrzem. Następnie dodaj kilka kropel łagodnego mydła do wiadra z wodą. Używając miękkiej, niestrzępiącej się ściereczki, najpierw wytrzyj ją w miejscu testowym. Jeśli wygląda dobrze, wytrzyj wszystkie fotele obrotowe a następnie wytrzyj do sucha drugą niestrzępiącą się szmatką.

Przewodnik czyszczenia krzeseł z tkaniny i skóry

Skórzaną tapicerkę można czyścić na jeden z trzech sposobów: przy pomocy kupowanego w sklepie środka do czyszczenia skóry, z octem i olejem lnianym lub z alkoholem i wodą. Aby uzyskać bardziej szczegółowy opis czyszczenia i konserwacji skórzanego fotela biurowego, najlepiej skontaktuj się z jego producentem.

Sztuczna skóra i winyle są łatwiejsze w pielęgnacji niż w rzeczywistości. W wielu przypadkach eko-skóra i winyle mogą być czyszczone przy użyciu środków czyszczących na bazie wody w taki sam sposób, jak tapicerka z tkaniny, a wiele opcji winylowych można nawet czyścić za pomocą wybielaczy. Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu oznaczenia na krześle w celu uzyskania specjalnych instrukcji, aby upewnić się, że nie zostały uszkodzone. Nie jesteś pewien, czy Twoje krzesło biurowe to prawdziwa, czy sztuczna skóra? Również zalecamy skontaktowanie się z producentem.

Siatkowe krzesełka powinny być odkurzane regularnie, ponieważ okruchy mogą zostać złapane we wszystkich tych małych przestrzeniach. Wszelkie pozostałe zabrudzenia lub plamy można usunąć za pomocą wilgotnej szmatki, ale nie przeciągaj tkaniny przez siatkę, ponieważ może to spowodować strzępienie się materiału. Zamiast tego czyść wszystkie obszary problemowe, aż będą czyste.

Polecamy:
Pranie tapicerki meblowej i wykładzin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com