Czym zajmują się agencje reklamowe i interaktywne?

Prowadzisz swój biznes i chcesz dotrzeć do szerszego grona klientów? Wprowadzasz na rynek nowy produkt i chcesz jak najszybciej wzbudzić nim zainteresowanie konsumentów? A może zależy ci na zbudowaniu konkretnego wizerunku twojej firmy? Niezależnie od tego, jakie cele sobie stawiasz, w ich realizacji skutecznie pomogą ci agencje reklamowe i interaktywne. Czym dokładnie się zajmują?

Rozwój internetu sprawił, że agencje reklamowe przeniosły do niego dużą część swoich działań. W ten sposób coraz częściej synonimem dla agencji reklamowej staje się agencja interaktywna. Z jednej strony można by je odróżniać od siebie, z drugiej strony jednak łączy je bardzo wiele.

Agencja reklamowa, a agencja interaktywna: więcej je łączy niż dzieli

Agencja reklamowa dba przede wszystkim o marketing, ten zaś może przybierać różne formy. Z jednej strony z agencją reklamową możesz stworzyć dla swojej firmy, marki czy produktu kampanię reklamową obejmującą działania na rynku lokalnym, w mediach czy kampanie outdoorowe. Z drugiej strony agencja reklamowa może też skutecznie zadbać o twój marketing internetowy i to właśnie działania w tym zakresie łączą ją z agencją interaktywną.

Agencja interaktywna odpowie na potrzeby twojej firmy w internecie. Zadba o to, byś miał nowoczesną stronę internetową, sklep czy aplikację mobilną oraz zaplanuje i pokieruje działaniami marketingowymi w taki sposób, byś mógł osiągnąć zamierzone cele biznesowe.

Co składa się na marketing internetowy?

Marketing internetowy, którym zajmuje się agencja reklamowa i interaktywna to złożone pojęcie, które zawiera w sobie wielokierunkowe działanie zmierzające do osiągania konkretnych celów. Mogą być nimi m.in.:

      zwiększanie świadomości marki

      zwiększanie wskaźników sprzedażowych

      budowanie wizerunku

Po jakie metody sięgnie agencja interaktywna i reklamowa, by realizować zamierzoną strategię? To będzie zależało od tego, co chcesz osiągnąć, ale możliwości jest naprawdę wiele.

Już od dłuższego czasu podstawą są działania SEO i SEM. Oba zwiększają widoczność twojej strony w wyszukiwarkach internetowych, z tą różnicą, że, najprościej ujmując, SEM to płatna reklama w wynikach wyszukiwania, a SEO pozwala na pozyskiwanie bezpłatnego ruchu organicznego (pozycja strony w wyszukiwarce nie została opłacona, jednak stoją za nią działania, które same w sobie wymagają nakładu kosztów).

Agencja reklamowa/interaktywna zajmie się także twoją firmą w social mediach, które z roku na rok nabierają coraz większego znaczenia. Nie wystarczy mieć swoją stronę na Facebooku – trzeba jeszcze wiedzieć, jak ją dobrze prowadzić. Nikt nie wie tego lepiej niż specjaliści w agencjach, dlatego warto im to powierzyć.

Wreszcie, agencja interaktywna może też przeprowadzić dla twojej firmy efektywną kampanię content marketingową, wykorzystując w tym celu najskuteczniejsze środki.

To nie wszystkie, ale najczęściej wybierane przez klientów działania agencji reklamowych i interaktywnych. Warto pamiętać o tym, że internet nieustannie się rozwija, dając nowe możliwości i zmieniając przyzwyczajenia użytkowników. Ciężko jest samodzielne czuwać nad wszystkim, dlatego warto skorzystać z usług agencji – możesz być pewien, że współpracując z agencją reklamową czy interaktywną, twoja firma zawsze będzie korzystała z nowoczesnych rozwiązań marketingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com