Czym wyróżniają się biura serwisowane?

Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale ją wynajmuje. Obok tradycyjnych biur na rynku dostępne są również przyjazne przedsiębiorcom biura serwisowane. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Biuro serwisowane tańsze niż biuro tradycyjne?

Wybierając przestrzeń biurową, przedsiębiorcy często zwracają uwagę na kwestie finansowe – cena nierzadko jest decydującym czynnikiem. Zwłaszcza małe i średnie firmy szukają na tym polu oszczędności. Jak biura serwisowane wypadają pod względem kosztu?

Jak można przeczytać na stronie internetowej biuraserwisowane.pl w przypadku biur serwisowanych:

  • nie występuje ryzyko kursowe – w umowie stawka za najem 1 mkw. powierzchni biurowej jest podawana w PLN;
  • wszystkie koszty związane z wynajmem przestrzeni biurowej są rozliczane na jednej fakturze – ma to związek z modelem biznesowym biur serwisowanych;
  • firma wynajmująca biuro serwisowane nie musi nabywać mebli, krzeseł czy akcesoriów biurowych – wyposażenie jest już w biurze.

Dodatkowym plusem jest łatwość, z jaką można dostosować powierzchnię biurową do zmieniających się potrzeb przedsiębiorcy. W rezultacie najemca otrzymuje rozwiązanie, które jest „uszyte na miarę”.

Biura serwisowane oferują wygodę

Oprócz kwestii finansowych największą zaletą biur serwisowanych jest wygoda, jaką one oferują. Z punktu widzenia przedsiębiorcy to rozwiązanie jest nie tylko kompleksowe, ale również elastyczne. Oferowana w tym modelu powierzchnia biurowa najczęściej mieści się w nowych budynkach pełnych nowoczesnych rozwiązań. Standardem jest możliwość korzystania z obsługi recepcyjnej, przestrzeni relaksu, sali konferencyjnej czy zaplecza socjalnego. Oprócz tego w wielu obiektach dostępnych w ramach biur serwisowanych mieszczą się sklepy i restauracje oraz siłownia lub strefa fitness.

Elastyczność biur serwisowanych przejawia się w wielu aspektach. Przede wszystkim przedsiębiorca nie musi wiązać się z operatorem umową na kilka lat. Minimalny okres najmu to najczęściej 1 miesiąc. Problemu nie stanowi także zmiana wielkości wynajmowanej powierzchni – zarówno jej pomniejszenie, jak i zwiększenie. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi płacić za przestrzeń, z której nie korzysta.

Wynajem biura serwisowanego to oszczędność czasu

Różnica między biurem tradycyjnym a biurem serwisowanym znajduje też odzwierciedlenie w czasie, jaki jest potrzebny, aby najemca mógł rozpocząć użytkowanie przestrzeni biurowej. Wynajem biura tradycyjnego wiąże się z założeniem, że przestrzeń urządzi przedsiębiorca. Jeżeli przeprowadza się on pod nowy adres, to w zależności od wielkości firmy przygotowanie powierzchni może mu zająć nawet kilka tygodni. Wybór biura serwisowanego oznacza sporo zaoszczędzonego czasu.

Oszczędność czasu w wypadku biur serwisowanych wynika z kilku kwestii:

  • przestrzeń biur serwisowanych jest urządzona i przygotowana do pracy – ewentualne przestawienie biurek czy szaf zajmuje maksymalnie jeden dzień;
  • przedsiębiorca nie musi negocjować umów z dostawcami mediów – kontrakty są już podpisane przez operatora biura;
  • nie ma konieczności przeprowadzania remontów i napraw – wszelkie usterki wystarczy zgłosić operatorowi zarządzającemu obiektem biurowym.

Dodatkowym plusem biur serwisowanych jest brak konieczności rezerwowania czasu na poszukiwania np. ekipy sprzątającej czy osoby do obsługi recepcji – tym również zajmuje się zarządca biura.

Czym jest co packing?
Busy na trasie Polska – Niemcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com