Czym jest WUKO? Tłumaczymy, na czym polega udrażnianie kanalizacji – Wuko Poznań

WUKO Poznań

Systemy kanalizacyjne zainstalowane w naszych gospodarstwach domowych nie zawsze spełniają swoje podstawowe funkcje. Zależy to od wielu czynników, między innymi ilości zanieczyszczeń jakie się w nich kumulują oraz jakości materiałów, z jakich zostały wykonane.

Co oznacza skrót WUKO?

Skrót WUKO pochodzi od samochodów, które służą do udrażniania zapchanych systemów kanalizacyjnych. Auto posiada pompę, która wpompowuje pod wysokim ciśnieniem wodę. Ta natomiast oczyszcza instalację i udrażnia ją. Jest to więc nic innego jak czyszczenie kanalizacji za pomocą hydrodynamiki.

Czym wyróżnia się ta metoda?

Metoda WUKO jest przede wszystkim bardzo bezpieczna dla środowiska naturalnego, ponieważ nie wykorzystuje w swojej specyfice środków chemicznych. Jest wykonywana za pomocą czystej wody, dlatego jest także bezpieczna dla naszej instalacji, którą środki chemiczne mogłyby osłabić lub zniszczyć.

Cały proces czyszczenia zajmuje niewiele czasu, co jest ogromną zaletą metody WUKO. Poznań jest miastem, w którym znajdziemy najwyższej jakości kompleksowe usługi z zakresu WUKO. Metoda ta sprawdza się zarówno przy małych, domowych kanalizacjach, jak i dużych instalacjach przemysłowych.

Jak wygląda proces wykonywania usługi? Wuko Poznań

Podczas zabiegu udrażniana nasza instalacja musi zostać całkowicie zablokowana. Następnie wtłacza się do niej wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem, a ta wypłukuje wszystkie zanieczyszczenia powstałe na ściankach naszej kanalizacji. Jednocześnie z wtłaczaniem wody odbywa się proces odpompowywania zanieczyszczeń, które spłukała.

W zależności od wielkości naszej instalacji kanalizacyjnej stosuje się różnej wielkości sprzęt do odpompowywania i udrażniania rur. Wszystkie zanieczyszczenia powstałe w naszej kanalizacji odjeżdżają wraz z samochodem świadczącym usługi WUKO.

Dodatkową możliwością jest wpuszczenie do kanalizacji sondy, która pozwoli zbadać sytuację oraz skalę i rodzaj zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com