Czym jest profil aluminiowy Open Builds?

Oryginalne profile aluminiowe Open Builds dzięki swojej niezawodności i olbrzymiej elastyczności zastosowań doskonale sprawdzają się w wielu dziedzinach przemysłu. Profile mogą być wykorzystane nie tylko w instalacjach ochronnych, ale również w konstrukcji nowoczesnych stanowisk roboczych albo kompletnych linii produkcyjnych.

System profili aluminiowych Open Builds

Profil aluminiowy Open Builds charakteryzuje się minimalnym czasem montażu, dlatego też tak wiele firm korzysta z jego olbrzymiego potencjału. Dzięki standardowym materiałom za pomocą jednej złączki można tak naprawdę połączyć wszystkie rodzaje profili. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Dzięki standardowym elementem znacząco minimalizuje się również wszelkie koszty.

Profile aluminiowe V-slot

Profile aluminiowe i akcesoria Open Builds wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Na szczególną uwagę zasługują profile V-Slot, które dodatkowo pokryto specjalną powłoką, dzięki czemu z ich olbrzymiego potencjału można skorzystać nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Profile V-slot od wielu lat wykorzystywane są do budowy profesjonalnych maszyn. Mowa tutaj między innymi o frezarkach, sliderach do aparatów i drukarkach 3D, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Profile V-Slot charakteryzują się specjalnymi rowkami typu “V”, które zaprojektowane zostały w taki sposób, aby umożliwić ruch liniowy. W standardowych profilach poszczególne krawędzie rowka są zawsze proste.

Profile aluminiowe Open Builds – jakie zalety

Profile aluminiowe Open Builds są bardzo lekkie i wytrzymałe, dlatego też znajdują tak szerokie zastosowanie w wielu branżach. Aluminiowe profile są także niepalne, nietoksyczne i wyróżniają się dużą odpornością na korozję. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o doskonałej elastyczności i łatwości obróbki oraz łączenia (klejenia, spawania itp.).

Czym tak naprawdę są profile aluminiowe?

Profil aluminiowy Open Builds to tak naprawdę profil specjalnej konstrukcji, który jak wspomniano powyżej umożliwia ruch liniowy wzdłuż jego najdłuższego wymiaru. Wzdłuż profilu Open Builds można znaleźć specjalny rowek (w kształcie litery V), w którym to może poruszać się element.

Warto wspomnieć także i o tym, że poszczególne profile posiadają otwór wzdłuż osi, który nie tylko zmniejsza masę profilu, ale również umożliwia domontowanie wielu innych elementów konstrukcyjnych. Profile aluminiowe Open Builds są obecnie najbardziej popularnymi rozwiązaniami wykorzystywanymi przy konstrukcji maszyn i różnorodnych części do nich.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com