Czym jest obróbka plastyczna blach?

Od wielu lat arkusze metalowe znajdują szerokie zastosowanie. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie korzysta się z nich podczas produkcji przedmiotów codziennego użytku. Mowa w tym momencie nie tylko o elektronice, samochodach, czy też narzędziach, ale także m.in. elementach konstrukcyjnych, nakrętkach do słoików oraz puszkach.

W celu wykonania skutecznej obróbki elementów metalowych w postaci m.in. arkuszy blachy można korzystać z bardzo zróżnicowanych metod i zautomatyzowanych narzędzi. Jednak jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych technologii stosowanych do obróbki metalu, jest obróbka plastyczna blach. Wykorzystując wspomnianą metodę mamy możliwość wykonania zarówno tych bardziej, jak i mniej skomplikowanych podzespołów bądź też kompletnych obudów mechanicznych z różnego gatunku blach o różnej grubości, w zależności od warunków eksploatacji, przeznaczenia oraz założeń konstrukcyjnych.

Na czym polega obróbka plastyczna blach?

Nowoczesna technologia, jaką jest obróbka plastyczna blach, polega tak naprawdę na wywieraniu na materiał nacisku, którego siła przekracza jego granicę plastyczności. W ten sposób możliwa jest trwała zmiana nie tylko kształtu, ale także struktury oraz właściwości mechanicznych elementu, który został poddany obróbce. W zależności od potrzeby rekrystalizacji materiału wspomniany proces może przebiegać na zimno, gorąco lub półgorąco. Zastosowanie obróbki plastycznej blach pozwala na nie tylko na znaczną oszczędność materiału, ale także niesie za sobą szereg wielu innych wymiernych korzyści takich jak np.:

  • stosunkowo niskie koszty wykonania pojedynczego elementu;
  • możliwość nadania skomplikowanych kształtów;
  • poprawę właściwości fizycznych i mechanicznych części.

Bater Warszawa / Bater Gliwice

Doświadczoną firmą, posiadającą nie tylko szerokie zaplecze techniczne, ale także nowoczesny park maszynowy, dzięki czemu jest w stanie świadczyć najwyższej jakości usługi, jest Bater. Wspomniane przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada m.in. obróbkę plastyczną blach, która wykonywana jest z dbałością o najmniejszy element przy wykorzystaniu innowacyjnych maszyn i urządzeń. Nad prawidłowym przebiegiem procesu czuwa wykwalifikowana kadra pracownicza, dzięki czemu obrabiane elementy metalowe wyróżniają się doskonałymi właściwościami mechanicznymi. Stąd też posiadają wysoką wytrzymałość, plastyczność oraz ciągłość. Dodatkowo są produktami odpornymi na uszkodzenia mechaniczne, które dają wręcz nieograniczone możliwości ich kształtowania, dzięki czemu można uzyskać rozmaite kształty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com