Czym jest izolacja pionowa i jakie są jej rodzaje?

Izolacja pionowa dla wielu z nas stanowi źródło pytań i wątpliwości. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest izolacja pionowa? Jakie są jej rodzaje? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Izolacja pionowa – o czym właściwie mowa?

Izolacja pionowa to odpowiedź na oczekiwania tych, którzy poszukiwali skutecznego sposobu na zabezpieczenie różnego typu budynków przed wilgocią, która pochodzi z wody opadowej, czy nawet z zastoju wód gruntowych. Co ciekawe, takie osuszanie budynków może być wykonywana na wiele różnych sposobów i możemy się o tym przekonać zaglądając na http://izolacje-osuszanie.com.pl/. Wybór tego odpowiedniego zawsze zależy od rodzaju oraz nasilenia zagrożeń. Aby jednak izolacja pionowa zapewniła dobre efekty, zawsze musi być wykonana przez wykwalifikowane i doświadczone osoby. Dlatego tak ważne jest, by jej wykonanie zlecić wykwalifikowanej firmie.

Izolacja pionowa – rodzaje

Izolacja pionowa dzieli się na trzy podstawowe rodzaje. I tak do wyboru pozostaje izolacja lekka, izolacja średnia oraz izolacja ciężka. Najczęściej stosowana jest izolacja pionowa lekka i sprawdza się ona wtedy, gdy mamy do czynienia z wysokim poziomem wód gruntowych, ale tylko przy glebie dobrze przepuszczającej wilgoć. Jeśli decydujemy się na takie osuszanie budynków, to możemy być pewni, że fachowcy wykonają zaizolowanie ław fundamentowych oraz ścian fundamentowych. Izolacja pionowa średnia sprawdza się tam, gdzie mamy do czynienia z gruntem, który nie wykazuje zbyt dużej przepuszczalności wody. Dlatego izolacja pionowa średnia będzie dobrym wyborem na gliny, czy ił. Dzięki jej wykorzystaniu będzie można zabezpieczyć nieruchomość przed wilgocią pochodzącą z gruntu, jak również przed wodą opadową. Jeśli chodzi o izolację ciężką, to dedykowana jest do zadań specjalnych, czyli tam, gdzie woda mocno napiera na nieruchomość. Najczęściej sięga się po nią wtedy, gdy poziom wody gruntowej przewyższa fundamenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com