Czym jest inbound marketing?

Firmy od lat próbują dotrzeć do konsumentów w Internecie za pomocą tradycyjnych reklam, takich jak banery, czy video. Niestety – z powodu różnego rodzaju wtyczek do blokowania reklam, które stają się coraz bardziej rozpowszechnione – nie jest to łatwe. Faktem jest, że wielu internautów wręcz nienawidzi reklam. Co możemy poradzić? Inbound marketing zdaje się być odpowiedzią!

Inbound marketing – co to takiego?

Inbound marketing (inaczej marketing przychodzący) zamienia reklamę w samą treść. To strategia łączenia się z potencjalnymi klientami za pomocą materiałów i doświadczeń, które oni uznają za przydatne. Wykorzystując media, takie jak blogi i sieci społecznościowe, marketerzy mają nadzieję na dostarczanie rozrywki i zaspakajania potrzeb internautów treściami, których sami szukają.

Inbound marketing – przykłady:

  • Blogi tematyczne
  • Kampanie w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Pinterest)
  • e-booki
  • Tekst witryny zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek (SEO)
  • filmy wideo – virale
  • szkolenia internetowe (webinaria)

Tym samym inbound marketing  angażuje odbiorców, łącząc ich z przydatnymi treściami za pomocą środków organicznych, takich jak wyszukiwarki i udostępnianie linków znajomym. Na przykład umiejętnie przygotowany post na blogu o ulubionym produkcie blogera przemówi do tego potencjalnego klienta w sposób, w jaki nie może tego zrobić baner reklamowy.

To bardziej osobiste podejście do marketingu ma tę dodatkową zaletę, że dociera do tych, którzy już zrobili pierwszy krok w kierunku zakupu. Zamiast stosować podejście wychodzące (strategiczne umieszczanie reklam tam, gdzie zakłada się, że będą klienci), marketing typu inbound zapewnia wartość dla klientów, którzy już aktywnie szukają informacji o produkcie.

Chcąc wprowadzić inbound marketing do swojej strategii pamiętaj, że marketing każdego rodzaju to wysiłek zespołowy, szczególnie w przypadku strategii zawierających dużą ilość treści. Najważniejsze do zapamiętania jest to, że kiedy dążysz do idealnej strategii marketingu inbound dla swojego biznesu, powinieneś skoncentrować się na planie, realizacji i analizie wdrożonych rozwiązań.

Kto korzysta z marketingu inbound?

Chociaż inbound marketing jest w szczególny sposób odpowiedni dla każdej firmy działającej w Internecie, prawda jest taka, że jest to skuteczna strategia dla wielu różnych organizacji z wielu dziedzin. Nawet organizacje non-profit mogą odnieść wielki sukces dzięki materiałom marketingu inbound, takim jak kampanie w mediach społecznościowych i filmy wideo (virale). Strategie te pomagają organizacjom non-profit łączyć swoich interesariuszy ze sprawą organizacji, nie tylko docierając do osób, które już są zainteresowane tematem, ale także dostarczając łatwych do znalezienia informacji innym. Kampanie polityczne są również głównymi użytkownikami marketingu typu inbound. Wszyscy, od kandydatów do rad miejskich po osoby na najwyższych szczeblach wyborów krajowych, powinni dzisiaj doceniać bardzo imponujące liczby pochodzące z blogów, mediów społecznościowych i interaktywnych materiałów online.

 

 

Zarabiaj na bankach dzięki promocjom bankowym – to proste!
Strona internetowa firmy budowlanej, opis zalet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com