Czym inspirować się urządzając biuro?

Biuro to miejsce, gdzie spędzamy mnóstwo czasu. Należy zatem przyłożyć się do tego, aby to miejsce było jak najbardziej zgodne z naszymi oczekiwaniami. Pół biedy, jeśli biuro jest nasze. Można wtedy urządzać je dowolnie. Jeśli jednak tylko tam pracujemy, sprawa wygląda zgoła inaczej. Ale i to nie powinno powstrzymać pracownika biura, aby zorganizował sobie przestrzeń wokół siebie tak, aby mu to najbardziej odpowiadało.

Choć trzeba przyznać, że pole do popisu ma niewielkie, a realizacja jego pomysłów może zależeć od widzimisię właściciela. Jedyne co może zmienić, to przedmioty ruchome. Może uda mu się przestawić biurko bliżej okna, lub chociaż ustawić monitor komputera tak, aby światło dzienne zupełnie nie rozpraszało jego ekranu. Przy ostrym słońcu świecącym na ekran monitora nie da się pracować, a przecież nie możemy założyć np. koca na okno. To nie jest mieszkanie prywatne, a biuro, gdzie przychodzą interesanci. Koc na oknie wyglądałby niepoważnie.

A jeśli biuro jest małe?

W takim wypadku należy zainteresować się kwestią choćby pozornego powiększenie biura. Ale jak można je „pozornie” powiększyć? Jest na to wiele sposobów. Jednym z nich może być użycie jasnych kolorów do pomalowania ścian, które wizualnie powiększą pomieszczenie. Ale niezaprzeczalnie lepszym pomysłem może być powieszenie na tych ścianach dużych, eleganckich luster. Znacznie lepiej „poradzą sobie” z wizualistycznym powiększeniem biura, niż jasne kolory ścian. Poza tym samo biuro, zyska na swojej atrakcyjności również w inny sposób.

Duże, eleganckie lustro w biurze?

Lustro to przedmiot, w który odbija się wszystko to, co znajduje się w jego zasięgu. To wiedzą wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że lustro daje inne możliwości. Każde biuro zajmuje się przede wszystkim kontaktem z klientami. Lustro może zostać przedmiotem, które „zaprogramuje” patrzącego w nie człowieka – na sukces. Jak to możliwe? Istnieje technika tzw. lustra. Patrząc w nie, oglądając swoje zachowanie, pozy, mimikę, itp., możemy zobaczyć, jak zachowujemy się w kontaktach z klientami. Czy jesteśmy nadmiernie niecierpliwi, trzęsą nam się nogi, lub tak nam się wydaje, czy też może garbimy się (co widzi klient, a nie my). Każdy dobry mówca używał techniki lustra do sprawdzenia, jak sam zachowuje się w kontaktach z otoczeniem, nawet tłumem. W biurze raczej tłumów nie ma, jednak dobrze jest wiedzieć, jak zachowuje się nasze ciało w kontaktach z klientami. Jeśli biuro zajmuje się sprzedażą, taka wizualizacja może przynieść niewymierne korzyści dla wszystkich.

Biurowe inspiracje

Urządzając biuro należy przede wszystkim kierować się funkcjonalnością, oraz stonowaną elegancją. Nie należy używać żadnych ekstrawagancji, jakie użylibyśmy w domu. Biuro – to nie dom.Np. kwiaty mogą idealnie łagodzić stany napięcia w biurze, przywracając równowagę w komunikacji międzyludzkiej. Kolor zielony jest kolorem spokojnym. Niektórzy nawet mówią, że szczęście ma kolor zielony. A szczęśliwy pracownik dostarczy firmie więcej dochodów, niż ten sfrustrowany.

Artykuł opracowano z firmą MERA – sprawdź ofertę na lustra do łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com