Czy zioła na odchudzanie działają

Dzisiaj na temat ziół i przypraw, które pomogą Ci schudnąć i poprawią Twoje zdrowie, a także poprawią smak Twoich posiłków. Jeśli kiedykolwiek przeszedłeś na dietę lub próbowałeś zdrowo się odżywiać, prawdopodobnie powiedziano ci, abyś jadł całkiem mdłe jedzenie – gotowane na parze lub surowe warzywa, pieczony kurczak lub indyk… lista jest długa. Dobrą wiadomością jest to, że zdrowe odżywianie w celu utraty wagi lub kontroli wagi nie musi być nudne!

Przyprawy i zioła na odchudzanie to najłatwiejsze i najzdrowsze sposoby, aby Twoja pierś z kurczaka bez skóry i kości była o wiele bardziej ekscytująca. Po drodze uzyskasz wiele korzyści zdrowotnych.

Korzyści z ziół i przypraw dla odchudzania i nie tylko

Naprawdę dużo ziół i przypraw zapewnia korzyści zdrowotne i utrata wagi jest na szczycie tych dobrych wieści. Warto jednak wskazać też na zwalczanie stanów zapalnych, obniżenie poziomu cukru we krwi i cholesterolu i wiele innych. Prawda jest taka, że używanie ich zamiast soli może również poprawić zdrowie serca i zmniejszyć ryzyko udaru.

Nie ma magicznej kuli ani przyprawy, która pomogłaby ci zrzucić 10 kilo (niestety), ale niektóre oferują wyjątkowe korzyści, takie jak lekkie zwiększenie metabolizmu, pomoc w zwalczaniu głodu lub zrównoważenie poziomu cukru we krwi. Przyjrzyjmy się, jak to działa i jakie przyprawy i zioła na odchudzanie i zdrowie warto włączyć do swojego cotygodniowego menu.

Najlepsze przyprawy i zioła na odchudzanie i ogólny stan zdrowia:

  • Kminek

  • Rozmaryn

  • Imbir

  • Kurkuma

  • Czosnek

  • Kozieradka

Oto bardziej szczegółowy opis kilku z nich. Jeśli będziesz chciał jeszcze bardziej zanurzyć się w temat – koniecznie zajrzyj tutaj: https://naturalab.edu.pl.

Kminek i rozmaryn na odchudzanie i zdrowie

W sklepie można zobaczyć kminek jako nasiona lub zmielony proszek i często dodaje się go do curry. Jest powszechnie znany ze swoich korzyści związanych z odchudzaniem, oprócz pozytywnego wpływu na poziom cholesterolu, kontrolę poziomu cukru we krwi, zarządzanie stresem i kilka schorzeń.

Ostatnie badania pokazują, że kminek może być naturalnym środkiem wspomagającym odchudzanie, pomagającym zmniejszyć tkankę tłuszczową. Jedno z badań wykazało nawet, że był tak samo skuteczny jak lek odchudzający. Gdyby to nie był wystarczający powód, aby dodać go do półki na przyprawy, wykazano również, że obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów. Inne badanie wykazało, że kobiety z nadwagą lub otyłością, które spożywały nieco mniej niż jedną łyżeczkę kminku dziennie (lub trzy gramy) straciły trzy kilo więcej niż grupa bez kminku w okresie trzech miesięcy. Ponadto w tym samym okresie trzech miesięcy grupa spożywająca kminek zmniejszyła zawartość tkanki tłuszczowej o około 14,6 procent — prawie trzykrotnie w porównaniu z grupą bez kminku (4,9 procent). Jak używać kminku? Wmieszaj czubatą łyżeczkę do hummusu — dodatkowe kopnięcie może sprawić, że będziesz dłużej syty. Lub baw się dobrze, próbując go w różnych potrawach!

Jeśli chodzi o rozmaryn – jest naturalnie bogaty w kwas karnozowy, substancję, która utrzymuje zbędne kilogramy, hamując tworzenie się komórek tłuszczowych. Pomaga również mięśniom wchłaniać glukozę, pomagając obniżyć poziom cukru we krwi i potencjalnie łagodzić głód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com