Czy wykrywacz podsłuchów jest niezbędny w Twojej firmie?

Informacja jako cenny towar

Od samego początku pojawienia się na świecie człowieka, informacja stanowiła niesamowicie cenny towar. Mamy z nią styczność na każdym kroku, dzięki niej możemy się wzajemnie kontaktować, zdobywać wiedzę, pracować, a także umiejętnie ją wykorzystywać. Jej znaczenie dla rozwoju całej ludzkości jest wprost nieocenione. Tak samo jest w przypadku informacji biznesowej, przez którą rozumiemy różnego rodzaju dane, statystyki i fakty, potrzebne firmie do odpowiedniego rozwoju. Pozwala na skuteczne zarządzanie nią i przede wszystkim bycie o krok dalej za konkurencją.

Dlatego to wszystko powoduje, że każde przedsiębiorstwo, powinno chronić wszelkiego rodzaju dane przed tym, aby nie znalazły się one w niepowołanych rękach. Nigdy nie mamy przecież pewności, czy w naszym przedsiębiorstwie nie ma ukrytych kamer, podsłuchów, lub innych urządzeń, służących inwigilacji. Także poważnym problemem są obecnie szpiedzy gospodarczy i nielojalni pracownicy. Już dziś warto zatem zastanowić się nad tym, czy na pewno wszystkie informacje dotyczące naszej firmy są bezpieczne? Idealnym urządzeniem, które rozwieje nasze wszelkie wątpliwości, będzie wykrywacz podsłuchów.

Dlaczego warto kupić wykrywacz podsłuchów?

Jeżeli już masz wątpliwości, co do możliwości podsłuchu w Twojej firmie, lub zawczasu wolisz uniknąć tego problemu, warto zakupić profesjonalny wykrywacz podsłuchów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w różnym przedziale cenowym. Najtańsze z nich kosztują nawet kilkadziesiąt złotych, jednak służą raczej do użytku domowego. Jeżeli natomiast chcemy dobrze strzec tajemnic firmy, koniecznie postawmy na bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, ponieważ ich czułość jest zdecydowanie większa.

Dobry wykrywacz podsłuchu poradzi sobie zarówno z pluskwą ukrytą w dowolnym miejscu, jak i urządzeniami podsłuchującymi, działającymi w oparciu o częstotliwości GSM, Bluetooth, wi-fi, czy też lokalizatorami GPS. Lecz na tym nie koniec, najdroższe wykrywacze pomogą nam zlokalizować oprogramowanie szpiegowskie w smartfonie i wszelkiego rodzaju zagłuszacze sygnału komórkowego. W zależności od ceny sprzętu, działa on w różnych pasmach i charakteryzuje się inną skutecznością wykrywania takiego podsłuchu.

Jak działają wykrywacze podsłuchów?

Tradycyjne wykrywacze podsłuchów wykrywają sygnał emitowany przez nadajnik radiowy, który jest elementem zestawu podsłuchowego. Pozwalają one na bardzo dokładne zlokalizowanie źródła sygnału, które może znajdować się nawet w innym pomieszczeniu, za grubą ścianą. Oczywiście, nie wszystkie tego typu urządzenia działają na zasadzie sygnałów radiowych, bowiem duża część z nich wykorzystuje w tym celu technologię GSM, lokalizatory GPS i inne formy łączności bezprzewodowej. Do zlokalizowania np. podsłuchu linii telefonicznych, przyda nam się wykrywacz pracujący przy pomocy fal elektromagnetycznych, który umożliwi jego wykrycie nawet gdy urządzenie takie akurat nie pracuje.

W jaki sposób działają? W wykrywaczach montowane są anteny i czujniki, które przechwytują sygnał. Natomiast o wykrytym podsłuchu, użytkownik powiadamiany jest za pomocą diod umieszczonych na obudowie, dźwiękowo, lub za pomocą wibracji.

Szukasz idealnego wykrywacza? Postaw na wykrywacz podsłuchów PRO-M10FX

Wszystkim miłośnikom skutecznych i szybkich rozwiązań, to właśnie ten model, powinien przypaść najbardziej do gustu. Ten profesjonalny wykrywacz podsłuchów i urządzeń transmitujących sygnały, zarówno analogowe jak i cyfrowe, wyposażony jest w dwa niezależne detektory GSM i RF. Co jeszcze wyróżnia to urządzenie na tle innych? Przede wszystkim solidna obudowa, wykonana z trwałego aluminium lotniczego, która umożliwia używanie go w trudnych warunkach operacyjnych.

Do tego pozwala on na odsłuchiwanie przechwyconego sygnału, a czas jego pracy to 5-6 godzin. Dzięki niemu wykryjemy również krótkie pakiety cyfrowe, które w większości wykrywaczy zostają pominięte. A właśnie to, pozwala na identyfikację nadajników, opartych o transmisję GSM (urządzenia na kartę SIM). Jest to niesamowicie precyzyjne urządzenie, umożliwiające wykrycie każdego podsłuchu, więcej informacji na jego temat znajdziemy na stronie https://www.alfatronik.com.pl/wykrywacz-podsluchow-pro-m10fx-p-313.html.

Jeżeli zależy Ci na ochronie cennych informacji dotyczących firmy, nie zwlekaj z zakupem wykrywacza podsłuchów. Powinien on stanowić niezbędne urządzenie, w każdym przedsiębiorstwie, dla którego bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Polecamy:
Monitoring GPS jako narzędzie do monitorowania techniki jazdy kierowców – ecodriving

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com