Czy wczasy na Bali to dobry pomysł?

Mówi się, że Bali jest daleko, jest tam drogo, a równie ładne plaże można spotkać na innych wyspach. Krążą opinie, że wyjazd na Bali ma jedynie wartość prestiżową, a sam nazwa Bali egzotycznie brzmi. Chociaż niektórzy odradzają wczasy w tym miejscu, warto zastanowić się nad tym, ponieważ rzeczywistość może okazać się zupełnie inna.

Jeśli faktycznie jest tak źle, to dlaczego wczasy na Bali są tak popularnym rozwiązaniem? W internecie można odnaleźć masę opinii, że wyspa rozczarowuje i jest przereklamowana, a przy tym zawsze jest tam tłum turystów. Chociaż słyszy się takie głosy, tysiące ludzi z całego świata wybierają Bali, a to oznacza, że wyspa czymś konkretnym przyciąga do siebie kolejne zainteresowane osoby.

Dlaczego powinniśmy rozważyć wczasy na Bali?

Istnieje wiele plusów bycia rozpoznawalnym kurortem, ponieważ Bali to wyspa, która jest doskonale skomunikowana i po tym względem wypada świetnie na tle całej Indonezji. Do Denpasar, dotrzemy bez najmniejszych problemów z takich krajów, jak np. Malezja, Filipiny, Chiny, Japonia, Katar, czy też Emiraty Arabskie. Nie ma też problemu, jeżeli chodzi o komunikację Bali z wyspami sąsiednimi. Bez najmniejszych problemów dotrzemy drogą morską na Lombok lub Gili.

Jeśli znajdują się tacy, którzy narzekają na zatłoczenie na Bali, niech porównają ten stan z Pragą, Barceloną, czy też Wenecją podczas szczytu sezonu. Oczywiście to prawda, że w okolicach Kuty lub Ubud jest faktycznie dość sporo ludzi, jednak nie sprawia to problemu, aby i tak dało się odnaleźć tam wiele ustronnych miejsc, które są wręcz przepełnione magicznym klimatem. Mowa tu szczególnie o okolicach Ubud, gdzie wystarczy tylko wyjść na dłuższy spacer specjalną ścieżką, która biegnie przez ryżowe pola.

Wcale nie jest powiedziane, że na Bali przyjeżdża się dla rajskich plaż. Istnieje tam znacznie więcej atrakcji, które z pewnością skradną nasze serca. To okazja, aby poznać zupełnie inną kulturę, podejście do życia, kuchnię oraz zwyczaje.

 

Polecamy:
Oczyszczacz powietrza do biura to dobra inwestycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com