Czy warto zainwestować w SEO?

Nieważne, czy prowadzisz sklep internetowy, czy po prostu działasz w jakikolwiek sposób w sieci. Niezależnie od tego, co jest Twoim punktem wyjścia, na pewno chcesz, by Twoja praca była widoczna w internecie. Może Cię więc zainteresować temat, czy warto zainwestować w SEO i w ogóle jak się za to całe SEO zabrać.

Zapraszamy do naszego mini poradnika po temacie działań optymalizacyjnych. Polecimy tu między innymi sprawdzone miejsce w sieci, do którego możesz się udać, jeśli sam nie chcesz zajmować się SEO.

Co to jest SEO?

Zacznijmy może od podstaw, które rozwieją wątpliwości i naprowadzą Cię na to, co to jest SEO i dlaczego jest ważne.

SEO, czyli w języku angielskim Search Engine Optimization, to inaczej optymalizacja treści oraz zaplecza technicznego na stronach internetowych w celu zwiększenia ich widoczności w sieci.

Jest jednym z dwóch głównych filarów promocji swoich działań w internecie. Działanie w celu zwiększenia ruchu organicznego to właśnie SEO, drugim filarem jest SEM, czyli promocja oparta o reklamę płatną (oraz o SEO).

Skupmy się jednak na samym SEO i ruchu organicznym. Ruch organiczny, czyli naturalny, to liczba wejść na Twoją stronę dzięki temu, że Twoje treści pojawiają się w wynikach wyszukiwania (nie należy mylić tych wyników z płatnymi treściami oznaczonymi jako “reklama”).

Budowanie wyższego ruchu organicznego polega m.in. na dobieraniu do zawartości Twojej strony odpowiednich słów kluczowych, które umieszczone w contencie, będą wyświetlać się na zapytania wpisywane przez użytkowników wyszukiwarki. Ruch organiczny może się zwiększyć dzięki optymalizacji strony przez specjalistę SEO.

Na działania SEO składają się mi.in.:

  • audyt SEO,
  • link building,
  • dobieranie i analiza słów kluczowych,
  • optymalizacja treści dla wyszukiwarek internetowych,
  • optymalizacja techniczna strony,
  • analiza konkurencji.

Powyższy opis jest skróconą i uproszczoną charakterystyką SEO i tego, co może zdziałać dla Twojej widoczności w sieci.

Jak działania SEO wpływają na ruch z wyszukiwarki?

Czy działania SEO wpływają na ruch z wyszukiwarki, a jeśli tak, to jak?

Działania SEO mogą bardzo korzystnie wpłynąć na ruch na Twojej stronie, zainteresowanie publikowaną treścią oraz produktami, które oferujesz. Jak to się dzieje?

  • Audyt SEO, czyli analiza contentu oraz parametrów technicznych, jaki pojawia się w Twojej witrynie, pozwala na skonstruowanie przemyślanego planu optymalizacji. Ma to na celu wskazanie błędów na Twojej stronie i poprawienie widoczności Twojej strony i produktów w internecie, a co za tym idzie, zwiększenie odsłon strony i sprzedaży.
  • Dobrze dobrane słowa kluczowe odnoszące się bezpośrednio do Twojej oferty pozwalają sklepowi internetowemu pojawić się częściej (i wyżej!) w wyszukiwaniach w Google. Dzięki temu potencjalny klient czy odbiorca treści łatwiej i szybciej dotrze na Twoją stronę.
  • Przeprowadzony na stronie audyt SEO pozwala na ocenienie mocnych i słabych stron treści, które były na niej publikowane. Pozwala również na wprowadzenie niezbędnych zmian, na przykład dodaniu nowych treści lub wprowadzeniu poprawek w treściach już istniejących. Co więcej, analiza powinna także zawierać w sobie ocenę konkurencji i Twojej pozycji wobec konkurentów. To wszystko pozwala na skuteczne budowanie większego ruchu wynikającego z wyszukiwań.
  • Audyt SEO zawiera w sobie również ocenę parametrów technicznych i ich jakości, które mogą wpływać na widoczność strony i tzw. user experience.

Dlaczego SEO jest ważne?

Jeśli nie chcesz inwestować w reklamę płatną, możesz wykorzystać korzyści płynące z budowania ruchu organicznego, co w konsekwencji będzie prowadzić do zwiększenia liczby odwiedzin na stronie lub transakcji w sklepie.

Zbudowanie dobrej bazy słów kluczowych dla strony i jej podstron jest dość długotrwałym, ale jednocześnie posiadającym długofalowe efekty działaniem e-marketingowym.

Czy warto inwestować w SEO z pomocą agencji marketingowej?

Wspomnieliśmy o jednym ważnym zagadnieniu, które mogło Cię zaniepokoić. Optymalizacja strony pod SEO, jako że nie opiera się na publikowaniu płatnych reklam, należy do bardziej długotrwałych sposobów poprawienia widoczności treści. Warto działać samemu, czy może lepiej oddać swoją stronę w ręce specjalistów?

Zamiast uczyć się powoli na swoich samodzielnych działaniach, których dobre lub słabsze efekty będą widoczne po dłuższym czasie (na przykład po kilku tygodniach lub miesiącach), zdecydowanie korzystniej polegać na profesjonalistach.

Agencje SEO/SEM, takie jak Redseo, od lat zajmują się działaniami związanymi z optymalizacją treści pod kątem wyszukiwarek. Specjaliści Redseo skutecznie wypromują Twoją witrynę w sieci, poprawią jej widoczność, wyprzedzą Twoją konkurencję, a Ty zobaczysz w swoim sklepie zwiększoną liczbę transakcji. 

Daj nam znać, co wybierasz: własnoręczne działania marketingowe, czy wsparcie profesjonalnej agencji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com