Czy warto studiować logistykę? Sprawdź!

Informatyka, budownictwo, logistyka, są to trzy spośród najbardziej zapotrzebowanych i popularnych kierunków studiów w naszych czasach. Branża transportowa jest mostem, który łączy każdy zakątek naszego świata, dlatego jej prężny rozwój i sprawna praca jest kluczowa dla społeczności i rozwoju.

Dla kogo kierunek studiów Logistyka?

W Polsce istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z branży logistycznej, właśnie dlatego dany kierunek studiów oferuje większość uczelni w kraju, niezależnie od tego czy są one państwowe czy prywatne.

Większość kierunków studiów, a w wyniku końcowym, i zawodów polega na ulepszeniu, wyszkoleniu i wykorzystaniu ściśle określonych predyspozycji człowieka. W przypadku logistyki sytuacja wygląda nieco inaczej, gdyż jest to jeden z niewielu tak zwanych kompleksowych kierunków studiów.

Idealnym specjalistą do spraw logistyki jest osoba z predyspozycją do nauk ścisłych, analizy danych i wyciągania wniosków. Co więcej, praca logistyka, to praca z dużą ilością ludzi i często jest to praca pod presją.

Jak wyglądają studia logistyczne?

Logistyka, w zależności od wybranej specjalizacji różni się, ale podstawa pracy zostaje niezmienna. Głównym obowiązkiem specjalisty do spraw logistyki jest organizacja i planowanie przewozów różnego rodzaju rzeczy, a także ludzi. Organizacja transportu wymaga dużej wiedzy, gdyż wiąże się nie tylko z planowaniem, a także z prowadzeniem właściwej dokumentacji i zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Na studiach, a dokładnie na kierunku studiów logistyka, dowiesz się o tym jak w wygodny i płynny sposób zorganizować i zaplanować transport różnego rodzaju materiałów, jaka dokumentacja jest niezbędna do danego transportu, a także poznasz zasady, które obowiązują w Polsce i na świecie, co będzie się wiązało z nauką prawa drogowego i celnego.

Ile zarabia specjalista do spraw logistyki?

Ścieżka kariery po zakończeniu studiów logistycznych może się rozwijać na dwa sposoby: praca w firmie spedycyjnej lub własna działalność jako niezależny spedytor. Warto jednak pamiętać, że nawet po logistyce, kluczem do odniesienia sukcesu w branży jest doświadczenie, które można zdobyć ucząc się od doświadczonych spedytorów, dlatego warto swoją pracę zaczynać w firmie spedycyjnej. Początkowa stawka dla specjalisty do spraw logistyki świeżo po studiach waha się w okolicach 2500 złotych netto. Dana kwota zwiększa się wraz z upływem czasu. Ważnym elementem, którym cechuje się branża logistyczna, jest system prowizji. Często większość wypłaty spedytora na koniec miesiąca składa się z prowizji z zaplanowanych i wykonanych transportów.

Podsumowując, lubisz łamigłówki i dobrze sobie radzisz z pracą pod presją, jesteś charyzmatyczny i masz predyspozycje do planowania i analizowania danych. Jeśli tak, to studia i praca w branży logistycznej są właśnie dla Ciebie.

Zobacz kierunek Logistyka: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji/studia-ii-stopnia-zarzadzanie/zarzazanie-transportem-i-logistyka na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Nie wiesz co Cie czeka na uczelni? Sprawdź notatki stundentów ze starszych roczników – https://notatek.pl/pomoce/nauki-ekonomiczne/logistyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com