Czy twój hotel zwrócił uwagę na wszystko?

hotel na helu

Sezon w pełni, co oznacza, że ośrodki wypoczynkowe w całym kraju zaczynają przeżywać coraz intensywniejszy zalew, spragnionych odpoczynku turystów. Lato to sezon główny, gdy liczba gości jest największa, jednak żaden hotel tak naprawdę nigdy nie śpi. Dobrze ulokowana, nawet mała placówka jest w stanie w ciągu paru letnich tygodni wypracować zysk większy niż w innych „zimnych” miesiącach. Czy Twój hotel jest przygotowany do nowych wyzwań.

Iść z duchem czasu

Gdy jest się małym pensjonatem, rezerwacje zarówno krótko, jak i długoterminowe nie przysparzają większego problemu, wszystko można „ogarnąć” przy pomocy podstawowych programów komputerowych lub w skrajnych przypadkach przy pomocy zeszytu. Jednak im placówka większa i popularniejsza, tym bardziej konieczne jest przejście nie o jeden, lecz często o kilka poziomów wyżej pod względem technologicznym. Obecnie większość konsumentów dokonuje codziennych zakupów z poziomu swojego telefonu, wyszukiwanie oraz rezerwacja hoteli przez Internet jest teraz standardem. Jeśli odpowiednie oprogramowanie dla hoteli w danej placówce nie funkcjonuje, to jej szansa na dotarcie do potencjalnych klientów ze swoją ofertą jest nikła. Nawet gdy przebijemy się już przez konkurentów, to trzeba zadbać by rejestracja, ewentualne anulacje oraz kwestie rozliczeń były możliwie jak najmniej problematyczne. Oprogramowanie dla hoteli brzmi poważnie, są to nie tylko systemy zarządzające rezerwacją, czy reklamą, ale również ochroną. Obecnie placówki muszą wykazywać się coraz wyższymi standardami jakościowymi, inaczej bardzo łatwo mogą stracić klientów oraz narazić się na różnorodne kary finansowe.

Upgrade nie tylko w lato

Jeśli nie wprowadziło się jeszcze niezbędnych ulepszeń, to czas najwyższy wpisać je do swojego harmonogramu. Lato jeszcze na dobre się nie rozkręciło. Na rynku działa sporo profesjonalnych firm zapewniających oprogramowanie dla hoteli, audyt zabezpieczeń oraz kompleksowy całoroczny serwis. Działając w branży turystycznej trzeba trzymać rękę na pulsie. Razem ze zmianami w przepisach i powszechnym obowiązywaniu postanowień RODO, przetwarzanie danych osobowych naszych hotelowych gości musi być chronione – na odpowiednim poziomie. Oprogramowanie dla hoteli jest tu niezbędne, powrót do zeszytów oraz spisywanych fizycznie zestawień nie jest już możliwe. Nowa rzeczywistość prawna to nowe wyzwania dla przedsiębiorców. Ten letni sezon będzie dla wszystkich bardzo dynamiczny i z pewnością pokaże, gdzie niezbędne będą najpilniejsze usprawnienia.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.idosell.com/pl/booking/integrations/bookingbridge/zintegruj-swoj-program-do-obslugi-hotelu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com