Czy Szczecin jest dobrym wyborem na obecny weekend?

Wybierasz się w ten weekend do Szczecina? Jeżeli tak, czeka Cię mnóstwo atrakcji. Można powiedzieć, że Szczecin zadbał, aby każdy znalazł coś zgodnego ze swoim zainteresowaniem. W zasadzie jedyne, co może być na minus to pogoda Szczecin, ale z pogodą jeszcze nikt nie wygrał. Pozostaje więc mieć nadzieję, że pogoda nie sprawi nam żadnych przykrych niespodzianek, a cały weekend będzie przebiegać zgodnie z planem.

WOŚP

Na początek kilka słów na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie ma co ukrywać, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to najważniejsze wydarzenie poprzednego weekendu w Szczecinie. Zresztą to samo mogą powiedzieć mieszkańcy innych polskich miast. Skupmy się jednak tylko i wyłącznie na Szczecinie. Zacznijmy może od tego, że wszystko odbędzie się na Łasztowni. Co do zbierania pieniędzy, pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla noworodków z oddziałów neonatologicznych. Początek wydarzenia w niedzielę o 14:00, koniec nastąpi po około 7 godzinach.

Inne wydarzenia

Przejdźmy teraz do innych wydarzeń. Niemniej musicie mieć świadomość tego, że nie sposób powiedzieć o wszystkim. Razem z WOŚP przez cały weekend odbędą się aż 42 wydarzenia, obok których nie powinno się przejść obojętnie. Co za tym idzie, jedyna możliwość to podanie kilku przykładów.
Zacznijmy od koncertu Pauliny Przybysz. Koncert ten odbędzie się w Nowym Browarze i będzie częścią kolejnej edycji festiwalu Akustyczeń. Być może wiecie, że jeszcze stosunkowo niedawno artystka wydała płytę „Chodź tu” (na płycie tej mamy połączenie hiphopowych bitów oraz soulowego wokalu).
Następny przykład to Jam Session Night w Free Blues Club. Scena będzie otwarta dla każdego, kto jest adeptem muzykowania. Wstęp bezpłatny.

Tym razem coś wyłącznie dla dzieci — warsztaty cyrkowe w 13 Muzach. Dokładniej oferta skierowana jest w stronę maluchów w wieku 9 – 11 lat. Za prowadzenie warsztatów odpowiadać będą pedagodzy cyrku z Polski oraz Niemiec. W programie można znaleźć m.in. diabolo, chodzenie na szczudłach oraz naukę żonglowania piłeczkami.
Podczas weekendu w Szczecinie możemy doświadczyć także koncertu kolęd. Koncert ten odbędzie się w gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego. Ważna informacja — w czasie koncertu odbywać się będzie zbiórka funduszy na remont zabytkowego 800-letniego Opactwa Mniszek Benedyktynek (Staniątki koło Niepołomic).

Ostatni przykład to start funkcjonowania Kina Piwnia. W repertuarze tego kina będziemy mogli znaleźć zarówno klasyki polskiego, jak i światowego filmu. Oprócz tego warto podkreślić, że nie zabraknie wykładów oraz spotkań ze specjalistami.

Czas na podsumowanie

Powiedzieliśmy sobie na temat 5 z 42 wydarzeń, wydaje się niewiele, ale już na tych przykładach widać, że w ten weekend mieszkańcy Szczecina nie mają prawa narzekać na nudę. Tak, jak na samym początku powiedzieliśmy — miasto zadbało o propozycje dla każdego, nikt nie powinien czuć się pokrzywdzony. Tyle, jeżeli chodzi o ofertę miasta, teraz czas na decyzję, w końcu na ten moment wszystko jest zależne od Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com