Czy piec konwekcyjno-parowy Rational powinien znaleźć się w Twoim lokalu gastronomicznym?

Piec konwekcyjno-parowy Rational posiada wiele zalet. Czym dokładnie jest piec konwekcyjno-parowy? Piekarnik, w którym krąży gorące powietrze. Specjalny wentylator wymusza gorące powietrze w celu usunięcia tłuszczu. Jeśli nie ma smaru, nie ma więc nieprzyjemnego zapachu.

Pierś z kurczaka, filet rybny, warzywa – wszystkie te potrawy można upiec obok siebie, każdy o innym i niepowtarzalnym smaku. W piecu konwekcyjnym aromaty nie przenikają się wzajemnie, a dzięki równomiernemu rozkładowi temperatury każde danie jest wypiekane perfekcyjnie. Ponadto piec konwekcyjny pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w kuchni. Między innymi można go wymienić na piekarnik, frytkownicę lub płytę do grillowania. To urządzenie gastronomiczne oszczędza energię i wodę oraz obniża koszty eksploatacji obiektu. Kolejną zaletą opłacalnego pieca konwekcyjno-parowego jest zadbanie o zdrowie klientów i pracowników danego lokalu. Przyrządzane w nim potrawy są nie tylko smaczniejsze, ale i zdrowsze.

Niezbędne wyposażenie do gastronomii – piec konwekcyjno-parowy Rational

W przypadku małych restauracji nie ma potrzeby instalowania dużego pieca. W małej piekarni, małym sklepie czy fast foodzie piec konwekcyjno-parowy służy przede wszystkim do przygotowywania ciepłych chlebów, zapiekanek, pizzy, czy hot-dogów. W takim przypadku można wybrać mały piec konwekcyjno-parowy Rational o mocy 230V. Duża restauracja zaś powinna być odpowiednia do przygotowywania kilku różnych potraw jednocześnie. Profesjonalny piec konwekcyjno-parowy Rational nie tylko piecze ciasta i chleby, ale także gotuje zdrowe, delikatne mięsa i warzywa. Piece konwekcyjno-parowe oferują przeróżne rozmiary pojemności, jak np. Gastro Norm. Jest to norma określająca wielkość pojemników stosowanych w profesjonalnych kuchniach. Podstawowy pojemnik ma wymiary 530 x 325mm. Na przykład można wybierać spośród piekarników na 6, 7, 10 i 12 pojemników GN o różnych wymiarach. Powinno się również rozważyć dostosowanie szerokości, wysokości i głębokości do wyposażenia gastronomicznego, aby dobrze pasowało do wymiarów kuchni.

Jaki piec konwekcyjno-parowy wybrać – gazowy czy elektryczny?

Najprościej na to pytanie odpowiedzieć tak: piec elektryczny jest tańszy, jednak droższy w eksploatacji. Należy również zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj instalacji będzie wykonywany w kuchni. Większość pieców elektrycznych działa na prąd trójfazowy (400 V). Należy zatem sprawdzić, czy można go podłączyć do takiego gniazdka. Wybierając piec, warto zwrócić uwagę na jego cechy. Tryby pracy, możliwość gotowania na parze, kontrola temperatury i wilgotności, wentylacja, zmiana kierunku obrotów. Nowoczesne wyposażenie do gastronomii, w tym piec konwekcyjno-parowy posiada również dodatkowe funkcje, takie jak porty USB i możliwość podłączania gotowych programów pieczenia.

cJakie kompetencje mogą się przydać Twojemu dziecku w przyszłej pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com