Czy opłaca się wynajmować samochody na dłużej?

Wynajęcie samochodu dla niektórych, wciąż pozostaje w tzw. strefie „innych opcji”. Tzn., że w Polsce rynek wypożyczalni samochodów wzrósł, jednak wciąż jest mnóstwo takich, którzy nawet nie pomyślą o tym, aby wynająć auto na własny użytek – np. na comiesięczne zakupy w supermarkecie. Wolą jechać darmowym autobusem i narażać własne zdrowie, dźwigając olbrzymie zakupy.

A przecież wynajęcie samochodu, to wcale nie jest jakiś ogromny wydatek. Wręcz przeciwnie. O wiele taniej jest wynająć auto na godziny, niż zakupić samochód, do którego wciąż trzeba dokładać. Każdy wie, że utrzymanie własnego samochodu jest dość dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Poza tym jest on narażony na różnorodne zdarzenia na drodze (włącznie z kradzieżą). Ubezpieczyciel odda za pieniądze za ukradzione auto? Być może, ale ile potrzeba „zachodu”, aby taką decyzję uzyskać wiedzą tylko ci, którzy to przeżyli.

A jeśli bez samochodu nie da się „żyć”?

Jeśli już potencjalny kierowca ma duże „parcie” na posiadanie samochodu, a nie stać go na jego zakup, zawsze może takie auto wynająć. Oczywiście – wynajęcie samochodu na tzw. godziny zapewne jest droższe, niż np. wynajęcie samochodu na dłużej. Jak długo? W większości wypożyczalni można wynajmować auta na całe miesiące i użytkować je do woli. Taką ofertę ma także wypożyczalnia https://www.wypozyczalniasamochodowbielsko.pl i warto się z nią zapoznać, zanim zdecydujemy się na zakup taniego i psującego się auta. Kupowanie samochodu tylko po to aby go mieć – zupełnie mija się z celem i zdrowym rozsądkiem. Koszt zakupu oraz koszty ubezpieczenia, rejestracji, a potem utrzymania auta może znacznie opróżnić nam kieszenie. A po co wydawać pieniądze na coś, co można uzyskać znacznie taniej?

W większych miastach jest coraz więcej ludzi dojeżdżających do pracy nie swoimi samochodami, a właśnie wypożyczonymi. Podpisują umowę z wypożyczalnią, uzupełniają paliwo oczywiście na własny koszt i korzystają z samochodu w czasie, kiedy im to pasuje. Mogą jeździć do pracy, na zakupy, a także na wycieczki, czy nawet wakacje. Trzeba tylko odpowiednio poinformować daną wypożyczalnię i podpisać konkretną umowę.

Po Polsce porusza się coraz więcej wynajętych samochodów

Liczba wynajmowanych codziennie samochodów jest z roku na rok coraz większa. Ten proceder nie jest już tylko dla przedsiębiorców. Przeciętny „Kowalski” także wynajmuje auto wtedy, kiedy jest mu ono potrzebne. Czasem lepiej jest taki samochód wypożyczyć z profesjonalnej wypożyczalni, niż pożyczać np. od sąsiada. Jak wiadomo, w takich sytuacjach zawsze coś się musi wydarzyć, a sąsiad nie byłby zadowolony, gdybyśmy oddali mu samochód w stanie – powiedzmy – kontrowersyjnym.

Czasem małe zadrapanie może doprowadzić do olbrzymiej, sąsiedzkiej kłótni i „nie rozmawiania” przez wiele lat. Po co więc przysparzać sobie kłopotów i kusić los? Lepiej zabrać sąsiada np. na ryby wynajętym autem z profesjonalnej wypożyczalni. Niech swoje zostawi „w domu”, korzystając z dobrosąsiedzkiej propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com