Czy kasoterminal zastąpi tradycyjną kasę fiskalną?

W dobie postępu technologicznego klienci coraz częściej wybierają bezgotówkowe płatności. Wykonywanie transakcji np. kartą lub nawet smartfonem wchodzi w nawyk. Dlatego przedsiębiorcy zajmujący się handlem próbują dostosować się do panujących trendów i wybierają nowoczesne metody rozliczania płatności. Czy kasoterminal zastąpi tradycyjną kasę fiskalną?

Transakcje bezgotówkowe

Jak wynika z badań Narodowego Banku Polskiego Polska na tle krajów Unii Europejskich notuje tendencję zwyżkową w kontekście płatności za pomocą kart płatniczych. Pomimo utrzymywania się poniżej średniej wskaźnika płatności bezgotówkowych, w 2017 roku Polska zanotowała najwyższy wzrost liczby transakcji kartami wśród krajów UE. Podobnie ma się sprawa transakcji bezgotówkowych zawieranych w pojedynczym terminalu POS. Przywołane dane, a szczególnie wskaźniki wzrostowe świadczą, jak bardzo popularne wśród społeczeństwa stają się płatności bezgotówkowe. Wykorzystanie kasoterminali to nie tylko wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, ale również inwestycja w rozwój. przedsiębiorstwa.

Czym jest kasoterminal?

Kasoterminal to tak naprawdę urządzenie typu “All in one”. Służy do przyjmowania płatności bezgotówkowych, jest drukarką paragonów fiskalnych, a także posiada zaawansowany system do rejestracji sprzedaży. Dlatego dzięki kasoterminalom przedsiębiorca może tworzyć raporty sprzedażowe. Kasoterminale mają również wbudowaną drukarkę spełniającą ustawowe wymogi w zakresie tworzenia rachunków. Wyposażone są też w modułu online lub modem komunikacji GSM. Często spotykane są duże kasoterminale z monitorem, posiadające odpowiednie oprogramowanie. Np. wiele dużych restauracji korzysta ze specjalnych kasoterminali, dzięki którym pracownicy obsługi mają uproszczone zadanie rozliczania transakcji. Takie kasoterminale z rozbudowanymi modułami wyświetlają np. widok sali restauracyjnej. Kelner przypisuje odpowiednie kwoty do danego stolika, a następnie wywołuje rachunek.

Dlaczego warto postawić na kasoterminale?

Przedsiębiorcy zdają się dostrzegać nowe metody związane z rejestracją i rozliczeniem sprzedaży, które przyczyniają się do rozwoju biznesów. Coraz częściej zwykłe kasy fiskalne zastępowane są kasoterminalami. Można powiedzieć, że jedno urządzenie sprzęga kilka funkcji: rejestrację sprzedaży towarów bądź usług i wydawanie paragonów fiskalnych oraz oczywiście przyjmowanie i rozliczanie płatności bezgotówkowych. Na rynku dostępnych jest wielu operatorów terminali oferujących zarówno systemy do transakcji i oprogramowanie do ewidencji sprzedaży, jak i samych rozbudowanych urządzeń, które można wyposażać w poszczególne moduły. Warty sprawdzenia jest np. kasoterminal na pep.pl, gdzie znajdują się oferty powszechnie używanych urządzeń do przyjmowania płatności i rejestracji sprzedaży. Oprócz podstawowych terminali iPOS przedsiębiorca, zależnie od oczekiwań znajdzie również dopasowane rozwiązania do prowadzonego biznesu. Kasoterminale na pewno sprawdzą się w dużych punktach sprzedaży. Sprawdź również “Czym jest terminal POS i ile to kosztuje?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com