Czy branża SEO to dobry wybór zawodowy?

Wielu młodych ludzi, którzy szukają ścieżki kariery, zastanawia się, czy SEO to dobra droga. Rzeczywiście, strony rozprzestrzeniają się codziennie, a ich właściciele chcą lepszej obecności w sieci i sięgają po takie rozwiązania jak Tworzenie treści SEO MOC SŁOWA . Z drugiej strony są ciągłe rozmowy, że SEO jest martwe, więc może nie być to dobra droga do podjęcia.

Czy SEO to dobry wybór kariery w tym 2019 roku? Czy eksperci SEO wciąż są potrzebnu? Co zmieniło się pod względem SEO jako kariery odkąd zaczęło coś dziać się w tej branży?

Poniżej znajdziesz naprawdę wnikliwe odpowiedzi!

1.SEO powinna być umiejętnością, którą masz jako kawałek większej umiejętności.

SEO to wciąż dobry wybór kariery, ale nie można stwierdzić, czy to jest to, co ktoś chciałby robić jako jedyną swoją specjalizację. SEO powinno być umiejętnością, którą masz jako kawałek większego zestawu umiejętności – jeśli zajmujesz się głównie SEO, prawdopodobnie pracujesz dla bardzo dużej firmy. A jeśli ta firma splajtuje, twoje umiejętności mogą nie być do końca dopasowane do oczekiwań wielu innych firm. Jako takie, SEO powinno być tą umiejętnością, o której myślisz jako duży zestaw umiejętności – jak bycie dobrym pisarzem lub bycie dobrym w stosunku do ludzi. Są to niezwykle cenne umiejętności, które często towarzyszą innym, aby naprawdę były niezwykle cenne.

Nikt z SEO nigdy nie zdecydował się na SEO samo w sobie, i zanim weszliśmy w okres, w którym SEO stało się atrakcyjnym wyborem kariery ze względu na jego potencjalną lukratywność, zostało charakteryzowane jako potencjalna opcja. Można do tego podejść właśnie w ten sposób.

2. Bądź przygotowany, aby udowodnić sobie i innym, że jesteś ekspertem!

SEO to świetny wybór kariery dla każdego, kto chce pracować w dziedzinie, która łączy sztukę i naukę. Jedną z rzeczy, które najbardziej lubi się w SEO, jest to, że nigdy nie jest to nudna praca. Zawsze jest coś do przetestowania i zawsze można się czegoś nauczyć. To zdecydowanie pole pełne niesamowicie inteligentnych ludzi, z których wielu ma własne firmy, więc jest dość konkurencyjne. Jeśli nie jesteś przygotowany na udowodnienie sobie, że jesteś w tym doskonały i jeśli wyprzedzenie innych nie jest Twoim celem, być może SEO nie powinieneś traktować jako karierę dla siebie, ponieważ jest to miejsce, w którym możesz szybko zostać w tyle, jeśli nie nadążysz. Eksperci SEO są zdecydowanie urodzonymi poszukiwaczami i nie ma żadnego eksperta w tej branży, który nie byłby mocno zafascynowany tą pracą.

Teraz mamy na rynku specjalistów SEO, którzy specjalizują się w wielu różnych dziedzinach i to głównie wszystko, co robią. Specjalizują się w link buildingu, ale nadal prowadzą kampanie PPC i konsultuję się z innymi aspektami SEO, by uzyskać tę ogólną perspektywę.

3. Pracuj z innymi kanałami marketingowymi

Czy SEO to dobry wybór kariery od końca 2019 roku? Jak najbardziej! Bycie wysokiej jakości specjalistą SEO wymaga badań, szkoleń i doświadczenia. Ludzie nadal są skłonni zapłacić najwyższą kwotę za SEO, ale komuś kto wie, co robi. Problem polega na tym, że wiele osób zaczęło umieszczać SEO jako zestaw umiejętności w swoim życiorysie, podczas gdy w rzeczywistości nie miało to żadnego sensu i znaczenia. Google wprowadza ogromne zmiany co kilka miesięcy, a firmy starają się to wszystko przetworzyć. Jeśli potrafisz zapewnić fachowe wskazówki i dobrze współpracować z innymi kanałami marketingowymi, możesz bardzo dobrze radzić sobie z SEO.

Największą zmianą było zintegrowanie SEO z ogólnym procesem marketingowym. W przeszłości SEO było postrzegane jako rodzaj voodoo w sali konferencyjnej. Obecnie SEO jest po prostu częścią ogólnej strategii marketingowej. Jeśli chcesz odnieść sukces jako specjalista SEO, naprawdę musisz rozumieć media społecznościowe i korzystać z nich, aby rozpowszechniać treści i uzyskiwać więcej linków.

Musisz także być dobrze zorientowany w PR i zasięgu. Jeśli twoja treść nie jest dostępna dla wpływowych osób, prawdopodobnie nie powiedzie się. Widzisz wiele firm wymyślających nowe stanowiska, takie jak dyrektor content marketingu treści. Jeśli jesteś specjalistą od SEO w dziedzinie społecznej i PR, myślę, że idealnie pasowałbyś do takich stanowisk.

4. SEO odpowiada na właściwe pytania i pomaga ludziom

Czy SEO to dobry wybór kariery od końca 2019 roku? Tak! SEO jest nadal bardzo ważne i coraz więcej marek rozumie, że jeśli chcą odnieść sukces, muszą być z nim na bieżąco. Widać zmianę, w której wcześniejsze zespoły marketingowe miały jednego lub dwóch „sprzedawców cyfrowych”, a teraz stają się coraz bardziej zintegrowane. W dzisiejszych czasach wszystko jest mniej lub bardziej związane z siecią. Od sprzedaży, obsługi klienta po wszystko inne. Wszystkie rodzaje treści muszą być zoptymalizowane. Ponieważ wyszukiwarki są nadal (lub powinny być) największym źródłem ruchu dla niemal każdej strony internetowej!

Nawet jeśli stricte eksperci SEO nie są poszukiwani, to ludzie pracujący z SEO – bez wątpienia. Niezależnie od tego, czy jesteś zatrudniony na własny rachunek w lokalnych firmach, czy w domu dla firmy – SERP jest zawsze inny. Zawsze patrzysz na różne rodzaje treści, pytania wymagające odpowiedzi i produkty, które powinny być wyświetlane lepiej. Ten świat byłby lepszy, gdyby podstawowe rozumienie SEO było obowiązkowe we wszystkich klasach marketingowych.

Istnieje wiele firm, które muszą zrozumieć, jak ich klienci szukają, gdzie szukają i dlaczego kupują coś online. Nie zawsze jest to takie oczywiste… Specjalista SEO, który umie analizować treść i trafia do klienta, nie będzie bezrobotny. Tacy specjaliści są potrzebni. Wszystkie działania marketingowe muszą być zintegrowane, a zespoły muszą rozmawiać i współpracować ze sobą. SEO to dziś duża część marketingu. Nowe funkcje w SERP, więcej słów kluczowych w Google Analytics i mnóstwo innych zmian. To, co dziś wiedziałeś, może jutro zostać wyrzucone przez okno.

Ale jeśli chcesz być z tym na bieżąco Sprawdź również: Pozycjonowanie Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com