Czego sprzedawca aut w komisie Ci nie powie?

Każdy, kto choć raz kupował używany samochód, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że czasem przypomina to kupowanie kota w worku. Używane auto nigdy nie jest w stanie idealnym ,a wiele ukrytych wad jest trudnych do namierzenia na etapie zakupu – często wychodzą dopiero w momencie, gdy auto jest już kupione i użytkowane. Warto więc zachować ostrożność w czasie poszukiwań i zwracać uwagę nie tylko na wygląd zewnętrzny wybranego modelu.

Wiele osób, które szukają dla siebie samochodów, decyduje się na zakup w komisach. Cieszą się one od lat dużą popularnością wśród kupujących. Choć równolegle kwitnie rynek aut używanych w sieci, komisy nadal sobie radzą bardzo dobrze, oferując klientom auta dopasowane do ich potrzeb i możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że zakup auta w komisie, podobnie jak kupno każdego samochodu z drugiej ręki, jest obaczony pewnym ryzykiem. Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, czy auto faktycznie jest w takim dobrym stanie, jak to obiecuje sprzedawca.

Czego nie powie nam sprzedawca?

Sprzedawca aut w komisie ma za zadanie sprzedać samochód, jest więc oczywiste, że auto, którym się zainteresujemy, będzie zachwalał na wszelkie możliwe sposoby. Niewielu jest stuprocentowo uczciwych sprzedawców, którzy otwarcie przyznają, gdy z samochodem jest coś nie tak i trzeba będzie po zakupie włożyć nieco pieniędzy w naprawę usterek. Sprzedawcy z zasady nie mówią o tych wadach, które są ukryte i trudne do namierzenia, szczególnie dla osób, które nie znają się na motoryzacji i nie mają zbyt dużej wiedzy w tym temacie. Dlatego też na wędrówkę po komisach samochodowych w poszukiwaniu auta dobrze jest zabrać ze sobą kogoś, kto na samochodach się zna i będzie mógł sprawdzić auto także pod kątem tych wad, które są na pierwszy rzut oka niewidoczne.

Czy warto kupować w komisach?

Komisy samochodowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości finansowych, by kupić sobie nowe auto prosto z salonu. Skup aut Warszawa i inne sprawdzone miejsca oferują auta na dobrym poziomie technicznym. Nie jest więc tak, że jeśli auto jest z komisu, to znaczy, że na pewno będą z nim problemy w bliższej czy dalszej przyszłości. Obecnie coraz więcej komisów zapewnia również gwarancję na sprzedawane auta, szczególnie te kilkuletnie. Możemy więc mieć pewność, że w razie jakichkolwiek wad czy awarii będzie można skorzystać z naprawy gwarancyjnej. W komisie mamy też możliwość zobaczenia kilku czy kilkunastu aut w jednym miejscu i czasie. A to bywa problemowe w przypadku zakupu samochodów z ogłoszeń w sieci. Jeśli chcemy zobaczyć samochód z ogłoszenia, często trzeba wybrać się sporo kilometrów od miejsca zamieszkania. Kolejne auto to kolejna wyprawa. W komisie można uniknąć robienia kilometrów i tracenia czasu. Oczywiście, pod warunkiem, że wybierzemy taki komis, który faktycznie ma dobrą ofertę i pozwoli znaleźć w niej samochód, który będzie w stu procentach dopasowany do naszych potrzeb.

Polecamy:
Organizacje w świecie VUCA
Czy warto ubezpieczyć mienie w transporcie?

One Comment on “Czego sprzedawca aut w komisie Ci nie powie?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com