Czego nie robić, a co jak najbardziej – sposób na idealne mycie samochodu!

Jest kilka różnych rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, aby Twój samochód wyglądał jak najlepiej. Omówimy je po koli w tym przewodniku. Wykonaj wszystkie kroki, a sprawisz, że Twój samochód będzie znów wyglądał tak samo dobrze, jak w dniu zakupu.

Mycie samochodu – czego nie robić?

Pomyśleliśmy, że zaczniemy od kilku podstawowych zakazów — aby uniknąć wpadek!

  • Nie używaj suchej szmatki do wycierania karoserii. Chociaż te ściereczki mogą nie wydawać się zbyt wielkim tematem, tak naprawdę zbierają na swoją powierzchnię cząsteczki kurzu i piasku, zatem jeśli nie będziesz ostrożny, możesz przypadkowo uszkodzić lakier.

  • Nie myj pojazdu, gdy na zewnątrz jest zbyt gorąco. Kiedy chłodna woda styka się z gorącym wykończeniem, może to spowodować kurczenie się farby, co oznacza pęknięcia na powierzchni.

  • Nie zostawiaj otwartych okien ani dachu otwieranego podczas mycia samochodu.

  • Nie zapomnij spłukać pojazdu wodą po zakończeniu. Nawet jeśli jest to tylko lekki spray na obszary, w których gromadzi się brud: okna, szyberdach, pokrywa tylnego pokładu itp. W ten sposób pozbędziesz się kurzu z powierzchni.

  • Nie kąp samochodu: zrób mu prysznic. Chociaż stare wiadro i gąbka mają w sobie coś wspaniałego, nie jest to najskuteczniejszy sposób czyszczenia. Za każdym razem, gdy płuczesz gąbkę lub szmatkę, brud zostaje przeniesiony tamże, w efekcie czego myjesz samochód brudną wodą. Użyj lepiej tradycyjnego węża.

Równie ważne jest, aby podczas mycia samochodu zawsze podążać za konturami powierzchni, w przeciwnym razie istnieje ryzyko powstania okropnych zadrapań przypominających pajęczynę. Traktuj to jak golenie: idź z włosem, a nie pod włos. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem są komercyjne produkty do mycia samochodów – sprawdź co do zaoferowania ma Twój ulubiony sklep motoryzacyjny online. Chociaż tradycyjne środki do mycia naczyń i detergenty mogą być tańsze, mogą również usunąć wosk i inne powłoki ochronne z karoserii. Jeśli to możliwe powinieneś także używać produktów biodegradowalnych: nie zaszkodzi pomóc środowisku.

Jakich narzędzi używać do czyszczenia samochodu?

Istnieje wiele narzędzi do czyszczenia samochodu, w tym wiele przereklamowanych gadżetów. Ostatecznie możesz wydać dużo pieniędzy na rzeczy, których niekoniecznie potrzebujesz. Oto podstawy, które Cię przeprowadzą przez ten proces lepiej i skuteczniej.

Jeśli chodzi o szczotkę do mycia – poszukaj takiej, która ma pierzaste włosie, pomoże to zapobiec zarysowaniu wykończenia. Należy pamiętać, że opony wymagają własnej, specjalnej szczotki. Dostępne są modele z dodatkowym włosiem, aby dotrzeć do całego kurzu zwykle znajdującego się na bokach opony.

Jak wspomnieliśmy, gąbka w wiadrze może przenieść brud i porysować lakier. Użyj ściereczki z mikrofibry i zawsze dokładnie spłucz ją pomiędzy myciami, aby usunąć wszelki piasek i brud. Przydadzą się też niestrzępiące się ściereczki. Szczególnie dobrze sprawdzają się na szybach. Podobnie dobrym wyborem jest tkanina z naturalnej irchy. Użyj jej do osuszenia samochodu po umyciu. To rozwiązanie superchłonne i prawie nie ma właściwości ściernych. Najlepiej sprawdza się, gdy jest wilgotna, ale nie mokra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com