Czas to pieniądz, czyli dlaczego przedsiębiorcy powinni inwestować w nieruchomości?

Dlaczego przedsiębiorcy powinni przede wszystkim inwestować? Odpowiedź brzmi: by mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby spokojnie żyć, kiedy już nie będą mogli lub nie będą chcieli pracować. Aby odłożyć te pieniądze, musimy jednak zgromadzić ich wystarczająco dużo, by zrównoważyć inflację i podatki, które obniżają nasze oszczędności. I w tym celu nieruchomości są doskonałym rozwiązaniem.

Wspaniałą rzeczą w nieruchomościach jest to, że nawet przy złej gospodarce zwykle będą one lepsza niż akcje czy nawet najlepsze lokaty w banku. Ziemia jest przecież skończonym zasobem. Ludzie potrzebują miejsca do życia, pracy, zakupów i zabawy – więc nieruchomości to tylko kwestia podaży i popytu.

Co więcej, nieruchomości będą nadal doceniane pomimo sporadycznych spowolnień w gospodarce. W rzeczywistości okazuje się, że jest to najlepszy sposób na stworzenie bogactwa, a inwestor nie musi być geniuszem czy milionerem, aby odnieść sukces.

Oto kilka wskazówek dla przedsiębiorców na temat rozpoczęcia inwestowania w nieruchomości.

Zaplanuj swoje cele finansowe.

Zanim kupisz tę pierwszą nieruchomość lub przeprowadzisz pierwszą analizę, ustal, czego oczekujesz od swoich inwestycji. Jakie są twoje cele finansowe? Często mówi się o koncepcji „czas a pieniądz” – im więcej masz jednego, tym mniej potrzebujesz drugiego, aby osiągnąć swoje cele finansowe. Oznacza to, że nie należy unikać poświęcania czasu na zrozumienie swoich celów i upewnić się, że każda inwestycja jest krokiem w kierunku ich osiągnięcia. Jeśli nie jesteś pewien, jak tworzyć cele finansowe, spotkanie z doradcą finansowym to doskonały pierwszy krok.

Nie wydawaj fortuny na książki, taśmy i seminaria.

Absolutnie musisz nauczyć się podstaw, zanim zaczniesz inwestować. Tak więc, upewnij się, że trochę się uczysz, ale nie pozwól, aby kupowanie i zbieranie informacji stało się Twoją jedyną nauką. Mając na uwadze cele sprawisz, że ten proces stanie się znacznie prostszy. Zatem zapisz szczegółowe pytania, na które chcesz odpowiedzieć, lub cele, które chcesz osiągnąć, zanim zagłębisz się w najnowszą książkę czy seminarium.

Spójrz na wiele nieruchomości.

Nie chwytaj tylko pierwszej nieruchomości, która wpadnie ci w ręce. Zbyt wielu inwestorów kupuje nieruchomości, ponieważ „ładnie wyglądają”, albo inwestorzy nie chcą włożyć wysiłku w to, by spojrzeć na to, co naprawdę kryje się za danym budynkiem. Pamiętaj, że nie będziesz tam mieszkać, więc nie podejmuj decyzji inwestycyjnych w oparciu o swoje osobiste preferencje. Ale też nie należy wpadać w pułapkę paraliżu analizy rynku, po prostu upewnij się, że dokładnie przeszukujesz nieruchomości. Daj sobie do wyboru szeroką gamę opcji, a następnie zawęź je według kryteriów (celów), które sam sobie wyznaczyłeś.

Nie odkładaj rozpoczęcia programu inwestycyjnego.

Wielu początkujących inwestorów cierpi na ten syndrom, jednak lepiej jest zacząć inwestować w nieruchomość, która spełnia większość twoich kryteriów, niż czekać na inną, która może nigdy nie nadejść.

To dobry początek na zapewnienie sobie spokojnej starości.

3 Comments on “Czas to pieniądz, czyli dlaczego przedsiębiorcy powinni inwestować w nieruchomości?”

  1. Bo nieruchomości, to aktywa stałe i zawsze idące w “cenę”. No, chyba, że znajdują się na terenach, gdzie jest groźba jakichś działań wojennych – ale i tak działka zostanie 🙂 Warto inwestować w nieruchomości, można się także wspomóc pożyczka przez internet gdyby np. brakło jakiejś kwoty do pełnej ceny nieruchomości. Na to nigdy nie szkoda pieniędzy 🙂

  2. Poszukuje firmy do wykonania operatu szacunkowego na dolnym śląsku, najlepiej z Wrocławia – możecie kogoś polecić i napisac jaki to +/- koszt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com