Czas na urlop? Pomożemy Ci znaleźć idealny hotel!

Wybór hotelu może być najważniejszą decyzją przy planowaniu podróży. Jeśli nie jesteś zorientowany w tym temacie, bo dawno nigdzie nie wyjechałeś na urlop – musisz wiedzieć, że lot jest zazwyczaj niczym więcej tylko lotem bez względu na to, w jakiej linii lotniczej się znajdujesz, i to samo dotyczy wynajmu samochodów. Ale już mały, brzydki, śmierdzący czy źle zlokalizowany pokój hotelowy lub pokój bez internetu, mający kiepski widok i / lub zepsuty telewizor mogą łatwo zniszczyć podróż.

A za ten pokój hotelowy płacisz codziennie. Zwłaszcza, jeśli wybierasz hotel w oparciu przynajmniej o cenę, pomijanie wszelkich nieokreślonych kosztów przed dokonaniem rezerwacji ma kluczowe znaczenie. Hotel, który ma niską stawkę podstawową, ale nie zawiera żadnych udogodnień, często kończy się większym kosztem niż hotel, w którym wszystko jest wliczone albo ten który jak Hotel Pory Roku ma dogodne ceny i wspaniałe rekomendacje.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi rezerwacji hoteli, aby uzyskać:

  • najlepszy pokój
  • w najlepszej lokalizacji
  • w najlepszej cenie.

1. Nie zapomnij sprawdzić dokładnej lokalizacji hotelu!

Może Ci się wydawać, że zatrzymałeś się w wspaniałym hotelu, który wydawał się być w idealnej lokalizacji, z wyjątkiem tego, że był otoczony ruchliwymi drogami, w tym rampą i zjazdem na autostradę po obu stronach hotelu. W takim możesz czuć się, jakbym zatrzymał się na międzynarodowym postoju. Naprawdę nie będziesz mógł swobodnie chodzić nigdzie, a wychodzenie na zewnątrz może być dla Ciebie nie tylko irytujące, ale i niebezpieczne.

Jedną przecznicę dalej mogą znajdować się dobre restauracje i może to być hotel zaledwie pół kilometra od biegnącego szlaku, czy wspaniałej scenerii. Kiedy rezerwujesz hotel bez researchu tylko poprzez sprawdzenie lokalizacji na jego domowej stronie możesz zobaczyć tylko tyle, ile jego właściciel będzie chciał Ci pokazać – to znaczy możesz właśnie się dowiedzieć, że jest on bliski wszystkim tym fajnym rzeczom, ale jeśli nie sprawdzisz wystarczająco dokładnie, możesz nie zdawać sobie sprawy, że hotel jest prawie na głównej drodze i że nie można było dostać się do żadnej z tych atrakcji bez narażania życia i kończyn…

Najprostszym sposobem, aby zapobiec tego rodzaju problemom, jest zobaczenie poza stronę hotelu jego lokalizacji. Większość stron z rezerwacjami zawiera jakiś widok mapy, a także możesz zobaczyć to wszystko poprzez Google Street View -, aby dobrze poznać ukształtowanie terenu.

2. Nie pomijaj witryn z recenzjami.

Znajomość jak największej liczby opinii na temat branych pod uwagę nieruchomości jest najlepszą strategią zdobycia hotelu i pokoju, w którym naprawdę będzie Ci się miło przebywać. Często jest tak, że zmienia się preferowany hotel po przeprowadzeniu badań, ponieważ zawsze jest coś, czego nigdy nie możesz wiedzieć bez pomocy ludzi, którzy już spali w danej nieruchomości. Mogą to być:

  • hałas
  • kiepskie jedzenie
  • słabe Wi-Fi
  • przestarzałe pokoje
  • wiele więcej

Nawet fakt, że hotel znajduje się na środkowej części autostrady….

I możesz dowiedzieć się wielu dobrych rzeczy. Możesz na przykład dowiedzieć się o niedrogim programie wypożyczania rowerów w jednym z hoteli, na temat którego przeprowadzisz badania, co może przechylić szalę w kierunku pozostania właśnie w tym miejscu. Wtedy możesz liczyć na świetne przejażdżki rowerowe po okolicy, zobaczyć wiele rzeczy, których nie zobaczyłbyś gdybyś nie poczytał recenzji w sieci. Poza tym możesz dzięki temu zaoszczędzić pieniądze na transporcie publicznym i wynajmie samochodów.

3. Nie zapomnij sprawdzić, czy hotel ma transfer na lotnisko.

Jeśli jesteś wielkim fanem korzystania z transportu publicznego podczas zbliżania się do miejsca docelowego- to dobrze ponieważ umieszcza Cię to wśród miejscowych w prosty, bezpośredni sposób. Jednak nie warto być wielkim fanem transportu publicznego do i z lotniska. Rozpoczęcie i (zwłaszcza) zakończenie podróży w sytuacji ciągnięcia za sobą ogromnych toreb podróżnych przez nieznany system metra może być męczącym doświadczeniem, zwłaszcza gdy próbujesz zdobyć bardzo egzotyczną lokalizację.

Ale dotarcie do hotelu z taksówki (może być nawet Uber) może być kosztowne, zwłaszcza że większość lotnisk znajduje się w niewielkiej odległości od najbliższego centrum miasta. Biorąc pod uwagę koszt jednego hotelu w porównaniu z innym, będziesz chciał wiedzieć, czy lotnisko oferuje bezpłatny transfer hotelowy. To ważne!

5. Nie zapomnij wziąć pod uwagę kosztów śniadania.

Rzeczywista różnica za noc pomiędzy hotelem, który oferuje solidne śniadanie w formie szwedzkiego stołu (lub nawet pełne) wliczone w cenę w porównaniu do hotelu oferującego bufet za konkretną sumę, może być co najmniej znacząca.

Zazwyczaj informacje te można znaleźć na stronie internetowej hotelu lub dzwoniąc bezpośrednio do recepcji. Ponieważ większość ludzi woli śniadanie w hotelu, jest to ważne pytanie, jeśli martwisz się o swój budżet. Jasne, zawsze możesz spróbować znaleźć niedrogą kawiarnię w pobliżu, ale dla wygody lepiej szukać bezpłatnego śniadania w hotelu.

6. Nie przyjmuj dostępu do Internetu za pewnik.

Podobnie jak w przypadku śniadania, parkingu i transportu, jeśli absolutnie potrzebujesz dostępu do Internetu, przy porównywaniu cen musisz również rozważyć to jako część budżetu. Hotel, w którym oszczędzasz 10 zł za noc, a następnie płacisz 19,95 zł dziennie za internet, nie niesie żadnych oszczędności.

Jest to jednak trudne do zrozumienia przed wyjazdem – więc skorzystaj z tej rady już teraz i sprawdź to dokładnie: dostęp do Internetu może być bezpłatny dla członków lojalnościowych, ale nie dla innych gości, na przykład. Ponadto niektóre hotele zaczęły pobierać opłaty za dostęp do jednego urządzenia lub czasami zezwalają tylko na dwa urządzenia na każdego płatnego klienta. Jeśli w pokoju przebywa więcej niż jedna osoba, może to stać się problemem w bardzo łatwy sposób, ponieważ większość ludzi łączy się obecnie z co najmniej dwoma urządzeniami (np. Laptopem i smartfonem). Sprawdź wszystko, co w regulaminie jest napisane drobnym drukiem.

Chcesz mieć pewność, że będzie tanio, smacznie i przyjemnie? Hotele na Mazurach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com