Czar kuligu w Zakopanem – odkryj go osobiście!

Zanurz się w kapryśnym dźwięku dzwoneczków u sań i stałym rytmie kopyt uderzających o śnieg, gdy ślizgasz się po czymś, co wydaje się być twoją własną bajką. Dostępne zarówno w samym Zakopanem, jak i w sąsiedzkich miejscowościach kuligi to klasycznie romantyczny sposób na poznanie zimowej krainy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się dołączyć do publicznej wycieczki, czy też skusisz się na prywatną przejażdżkę na specjalną okazję, czar kuligu jest niezapomnianym wspomnieniem.

Pakuj się i przeżyj magię zimy w Zakopanem podczas kuligu lub psiego zaprzęgu. Podróżuj przez pokryte śniegiem doliny i mroźne krajobrazy z różnymi wycieczkami, które z pewnością wzbudzą podziw i zachwyt.

Kulig w Zakopanem

Społeczność tatrzańska jest mocno osadzona w sercu gór, a na obrzeżach miasta Zakopane rozciąga się prawdziwa dzicz. Udaj się do wiecznie zielonych lasów, gdzie twoje stopy nie zabrałyby cię inaczej niż na tradycyjną przejażdżkę saniami zaprzężonymi w konie.

Od momentu, gdy Twoje sanie wślizgną się na pokryte śniegiem pola, poczujesz, jak wszystkie zmysły ożywają. Delikatne brzęczenie uprzęży końskiej stanowi ścieżkę dźwiękową do opowieści twojego góralskiego przewodnika, który delikatnie macha wodzami i prowadzi cię przez zimową krainę czarów.

Gdyby krajobrazy Tatr zimą były stronami książki z bajkami, kulig w Zakopanem ciągnięty przez konie wzdłuż ośnieżonych brzegów Morskiego Oka z łatwością mógłby być okładką. Powitaj łagodne konie na czele drewnianych sań i przejedź dłońmi po ich aksamitnych nosach, zanim wyruszysz na przytulną przejażdżkę. Kojące kołysanie sań wprawia jeźdźców w spokojną ciszę, która podkreśla intensywność okolicznych szczytów i lodowców spływających kaskadami po skalistych ścianach. Dobrze wiedzieć, że takie wspaniałe przygody są tak blisko!

Ski Jump - skoki narciarskie

Zakopane, kuligi i jeszcze więcej atrakcji!

W Tatrach nie brakuje niesamowitych widoków. Wzbij się ponad miejscowość podczas malowniczej przejażdżki gondolą, wybierz się na wycieczkę nad jedno z wielu tętniących życiem jezior lub wybierz się na ekscytującą przejażdżkę kuligiem do górskiego wodospadu. W Parku Narodowym możliwości przeżywania przygód i inspirujących chwil są nieograniczone. Zwiedzaj na własną rękę lub dołącz do jednej z wielu niesamowitych wycieczek krajoznawczych i wybierz się z doświadczonym przewodnikiem, który pokaże Ci to, co najlepsze w okolicy.

Dzięki mnóstwu wyjątkowych miejsc do odkrycia, wycieczki krajoznawcze kuligiem i nie tylko mogą pomóc Ci sprawdzić doświadczenia znajdujące się najwyżej na Twojej liście życzeń. Wyprawa z lokalnymi przewodnikami i firmami turystycznymi posiadającymi wiedzę ekspercką i poufną to pewny sposób na ulepszenie Twojej podróży. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na przygodę kuligiem, przyjrzenie się z bliska nieziemskim obszarom Tatr, czy wycieczkę z przewodnikiem po najbardziej charakterystycznych widokach Tatrzańskiego Parku Narodowego, wybierz spośród niesamowitej gamy wycieczek i zostaw organizację ich dla miejscowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com