5 kroków do udanego biznesu – rozmowa z cukiernikiem Januszem Groszkiem

Prowadzenie własnej cukierni to marzenie wielu osób, które lubią piec słodkości i chciałyby połączyć tę pasję z zarabianiem pieniędzy. Warto posłuchać osób, którym się udało i które pasję przekuły w dobrze prosperujący biznes. O tym, co jest najważniejsze w prowadzeniu słodkiego biznesu rozmawiamy z Januszem Groszkiem, doświadczonym cukiernikiem.

– Jak wystartować z biznesem cukierniczym? Od czego zacząć?

– Jest co najmniej kilka elementów, które pomagają w rozpoczęciu biznesu cukierniczego. Po pierwsze – ważny jest talent i umiejętności. Po drugie, koniecznie trzeba mieć doświadczenie. Trudno jest bowiem wyobrazić sobie dobrze prosperującą cukiernię w rękach osób, które się na tym nie znają. Trzeci krok to znalezienie dobrego lokalu, który spełnia najwyższe standardy. Po czwarte – dobra współpraca w firmami, które mogą nam pomóc w biznesie. Ostatnim, piątym krokiem, są sprawdzeni dostawcy usług, produktów czy akcesoriów. Te pięć elementów to dopiero początek, od którego w rzeczywistości zaczynamy. Później wiele zależy od biznesowego podejścia, marketingu i oczywiście, dużej dozy szczęścia.

– Jak budować grono zadowolonych klientów?

– Nawet najlepsza cukiernia może nie mieć szansy na przetrwanie, jeśli klienci nie będą wiedzieli o jej istnieniu. Przede wszystkim trzeba zainwestować w dobry lokal, odpowiednia reklamę zewnętrzną, ale też nie zapominajmy o możliwościach internetu. Strona internetowa, portale społecznościowe oraz sporo zdjęć własnych wypieków – w taki sposób można przyciągnąć wielu klientów. Dobrym pomysłem jest też nawiązanie współpracy z firmami, które zajmują się organizacją imprez. Wtedy z pewnością będą one polecały nasze usługi swoim wszystkim klientom. Kilka takich stale współpracujących firm to dobre rozwiązanie, które daje stabilny i długotrwały zarobek. Oczywiście, pod warunkiem, że klienci są w stu procentach zadowoleni z otrzymywanych produktów.

– Co dobry cukiernik powinien mieć w kuchni?

– Przede wszystkim porządek – to zdecydowanie ułatwia pracę i sprawia, że nie trzeba tracić czasu na poszukiwania poszczególnych akcesoriów. Przydadzą się również nowoczesne sprzęty kuchenne i urządzenia, które sporo pracy mogą wykonać za nas. Zadbajmy o nie już na starcie działalności, gdyż szybko się to zwróci. Dzięki dobrym urządzeniom jesteśmy w stanie wykonać o wiele więcej zamówień niż wtedy, gdy wszystko trzeba robić ręcznie. Warto też zadbać o dobrej jakości dekoracje, dodatki, cukrowe czy czekoladowe elementy, barwniki oraz inne akcesoria, które pozwolą na stworzenie z wypieków małych dzieł sztuki. Na https://www.tortoweozdoby.pl/67-swieczki-na-tort można znaleźć sporo sprawdzonych ozdób do ciast i tortów. Sam z nich korzystam i jestem w stu procentach zadowolony zarówno z ich jakości, jak i efektu, który można dzięki nim uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com